Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
EĞİTİM

Şehit Binbaşı Okuluna ‘Beyaz Bayrak’ ödülü!

Tirebolu’nun Körliman Mahallesinde bulunan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlk/Ortaokulu’na, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi…

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında, okullarda yapılan denetimler sonucu, yüzlerce okul arasında temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlk ve Ortaokulu, Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterleri esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği kapsamında denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi amacıyla uygulanan projede, gerekli şartları yerine getiren ilçemiz Şehit Binbaşı H. Avni Alpaslan İlk ve Ortaokulu, “Beyaz Bayrak” ve sertifika ile ödüllendirildi. İlgili okulda düzenlenen törende Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, okul müdürü Ömer Göbel ile birlikte Beyaz Bayrağı birlikte göndere çektiler. Şehit Binbaşıdaki Beyaz Bayrak teslim törenine Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ile Okul Aile Birliği Başkanı Besim Kadıoğlu ve Körliman Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın’da katıldı.

Bilindiği gibi, toplumun sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla uygulanan proje gereği, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ekiplerince okullar denetlenerek, temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan en iyi okullara Beyaz Bayrak ödülü veriliyor. İlçemizde aynı ödül daha önce Dumlupınar İlkokulu ile Zübeyde Hanım Anaokulu’na ve Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesi’ne verilmişti.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler