Şehit Binbaşıdan, kardeş okullara ziyaret! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Şehit Binbaşıdan, kardeş okullara ziyaret!


Tirebolu merkez okullarından Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu öğrencileri, ilçede kardeş okul seçtikleri Eymür ve Sekü Köyü İlkokullarını ziyaret ederek,köydeki arkadaşlarına kışlık giyecekler hediye ettiler…

Tirebolu’nun merkez okullarından Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlkokulu öğrencileri, “Kardeşliği İlmek İlmek Dokuyoruz” Projesi kapsamında seçtikleri kardeş okulları ziyaret ederek, köy okulundaki arkadaşlarına kışlık giysiler hediye ettiler.

Toplum Hizmetleri Kapsamında Paylaşmak ve Yardımlaşmak” adı altında, okul müdürlüğü ve Okul Aile Birliği’nin de katkılarıyla geliştirdikleri projeyi hayata geçirmek amacıyla geçtiğimiz hafta içinde Eymür ve Sekü Köylerindeki okulları ziyarete giden Şehit Binbaşılı öğrenciler, temin ettikleri atkı, bere ve eldiven gibi kışlık giyecekleri kardeş okul öğrencilerine kendi elleriyle takdim ettiler.

Bu arada, yol güzergahında bulunan Arslancık Köyü Barajı ve Hidro Elektrik Santralini de ziyaret eden Şehit Binbaşılı öğrenciler, barajdaki yetkililerden elektrik üretimiyle ilgili bilgiler aldılar.

Tirebolu Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe;  İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Pir, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya; İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, İl Genel Meclisi Üyesi Halil Aydın, İlçe Sosyal Hizmet Müdürü Durmuş Ali Aydın ile Okul Müdürü Ömer Göbel ve Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu’da katılırken; Sekü ve Eymür Köyü İlkokulu yöneticileriyle öğrencileri, bu anlamlı ziyaretten duydukları mutluluğu dile getirerek, Şehit Binbaşı İlkokulu yönetici ve öğrencilerine sonsuz teşekkürlerini bildirdiler.