Şekerbank’tan, Tirebolulu üreticilere destek! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Şekerbank’tan, Tirebolulu üreticilere destek!


Şekerbank Giresun Şubesiyle Tirebolu Ziraat Odası arasında imzalanan protokol gereği, bölgedeki üreticilerin nakit ihtiyaçları karşılanacak…

Tirebolu Ziraat Odası Başkanlığı’nın, Şekerbank nezdinde gerçekleştirdiği girişimler olumlu sonuç verdi ve her iki kurum arasında imzalanan protokol ile bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının uygun faiz oranlarıyla karşılanması ve geri ödemelerin de yılda bir kez hasat mevsiminde yapılması kararlaştırıldı.

Söz konusu girişim bölgemiz üreticileri arasında büyük sevinç yaratırken; 20 Kasım’da imzalanan protokol ile Şekerbank, bölgedeki üreticilerin finansman ihtiyacını hasat zamanı geri ödeme imkanı ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak. Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği protokol, Giresun Şube Müdürü İsmail Çavaş ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman arasında imzalandı. İmza töreninde bir açıklama yapan Şekerbank Şube Müdürü Çavaş, tarım sektörüne ve çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini belirtirken; Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Yaman’da, “Üreticilerimize yapılacak her türlü destek, ülke ekonomoisine ivme kazandıracak ve istihdama katkı olarak geri dönecektir. Üretim, ülkelerin refah düzeyinin artması ve kalkınmanın en büyük itici gücüdür” dedi. Öte yandan, 65 yıldır hep üretenin yanında yer alan Şekerbank’ın, bölgemiz üreticilerine sağladığı finansman desteği, yöremiz üreticileri arasında büyük memnunluk yarattı. Üreticiler, bu desteğin sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiklerini bildirdiler.