Serenti Kafe’den, öğrencilere jest! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Serenti Kafe’den, öğrencilere jest!


Ordu-Giresun Gezi Turu öncesinde Tirebolu’ya uğrayan Bayburtlu öğrenciler, Serenti Kafe’de nefis bir sabah kahvaltısı yaparak, tarihi Tirebolu Kalesi’ni de gezdiler…

Ordu ve Giresun yöresine geçtiğimiz hafta içinde bir gezi düzenleyen Bayburtlu lise öğrencileri, söz konusu tur öncesinde ilçemiz Tirebolu’ya uğrayarak, Serenti Kafe’de nefis bir sabah kahvaltısı yaptılar.

Tirebolu’nun turizm gönüllülerinden İbrahim Emiroğlu’nun işletmekte olduğu Serenti Kafe’de ağırlanan Bayburtlu öğrenciler, Giresun-Ordu turu öncesinde mola verdikleri Tirebolu’da, kahvaltıdan sonra tarihi Tirebolu Kalesi’ne de çıkarak ilçenin eşsiz manzarası karşısında adeta büyülendiler. Serenti Kafe işletmecisi Emiroğlu, tesiste ağırladığı 35 kişilik kafileye çok uygun tarifeden kahvaltı verirken; Bayburtlu öğrencilere meşhur Tirebolu Çayı da ikram etti.

Bayburtlu öğrenciler, Tirebolu’da gördükleri ilgiden büyük memnunluk duyduklarını ve tarihi kaleden ilçenin eşsiz manzarası karşısında adeta büyülendiklerini ifade ederek, ilerleyen zamanlarda buraya tekrar geleceklerini bildirdiler. Serenti Kafe işletmecisi Emiroğlu, Tirebolu’nun tarihi ve turistik özellikleriyle gerçekten görülmeye değer bir yer olduğunu kaydederek, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlere herkesin kucak açması gerektiğini vurguladı.