Şiddetli yağış, Tirebolu’da hasara yol açtı! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Şiddetli yağış, Tirebolu’da hasara yol açtı!


12 Temmuz Pazartesi gecesi yağan şiddetli yağış nedeniyle ilçe merkezindeki yollar hasar görürken; bazı köy yollarında da önemli ölçüde bozulmalar meydana geldi…

12 Temmuz Pazartesi gecesi yağan şiddetli yağış, birçok yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da hasara yol açtı. Gece boyunca devam eden sağanak yağış, Tirebolu ilçe merkezinde bazı yolların ürkmesine ve bozulmasına neden olurken; şiddetli yağışın köy yollarında da hasara yol açtığı öğrenildi.

Tirebolu’da su kesintisine de neden olan şiddetli yağış, Kurucakale Mezarlığı yolunda çöküntüye ve tahribata yol açtı. İlçemiz Dumlupınar İlkokulu arkasındaki duvarın da ürkmesine neden olan şiddetli yağış, yörede bulunan ev sahiplerini korkuturken; olaylarda herhangi bir can kaybı yaşanmaması, şans olarak değerlendirildi.

İlçede şehir içi yolarını da tahrip eden yağışın meydana getirdiği hasarları gidermek üzere sabah saatlerinden itibaren çalışmaya koyulan Tirebolu Belediyesi, su hatlarında da tahribata yol açan arızaları gidermek için yoğun çaba sarfediyor.  Gece meydana gelen aşırı yağış yüzünden ilçede oluşan hasarların giderilmesi için büyük çaba gösteren Belediye Ekiplerinin, bazı semtlerde oluşan su kesintisi nedeniyle de kamuoyuna duyuruda bulunduğu ve en kısa zamanda arızaların giderilmesi konusunda hummalı bir çalışma temposu içinde olduğu ifade edildi.