Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
GÜNDEM

SON DAKİKA…SON DAKİKA..!

Hollanda’da ailesini katleden şahıs yakalandı..!

Hollanda’nın Breda kentine bağlı Etten-Leur kasabasında bir evde, Türk vatandaşı olan büyükanne, gelini  ve 2 torununun cansız bedenleri bulunmuştu. Geçen hafta sonu meydana gelen olaydan sonra hemen harekete geçen Hollanda Polisi, soruşturma kapsamında ailenin ferdi olan Onur Kandemir’e, olayla bağlantısı olabileceği şüphesiyle ulaşmaya çalıştığını duyurmuştu.

Hollanda’da büyük yankı yaratan ve acısı da Tirebolu’ya düşen söz konusu olayla ilgili olarak 15 kişilik Soruşturma Ekibi oluşturan Breda Polisi, sosyal medya hesabından yerel gazeteleri de devreye sokan bir çalışma yaparak, aranan 33 yaşındaki Onur Kandemir’i, olayın yaşandığı kasabada 31 Mart Salı günü yakalayıp tutukladı. Hollanda Polis yetkilileri, olayla ilgili geniş çaplı araştırmaların yapıldığını ve katliamla ilgili arka plan bilgilerinin gerçekleştirilecek soruşturmayla anlaşılacağını ifade ederlerken; Etten-Leur Belediye Başkanı Miranda de Vries’de, zanlının yakalanıp tutuklanmasında Hollanda Polisinin başarısını dile getirerek, olayın çok üzücü olduğunu bildirdi.

                                                              CENAZELER 3 NİSAN’DA GELİYOR

Öte yandan, Hollanda’da geçen hafta sonu meydana gelen ve tüm Tirebolu’yu yasa boğan olayın ardından konsoloslukta defin işlemleri tamamlanan 4 kişinin cenazelerinin 3 Nisan Cuma günü Türkiye’ye getirileceği bildirilmiş olup; cenazelerden anne Hikmet Kandemir’in, Tirebolu’nun Hamam Mahallesindeki Kurucakale Mezarlığında; gelin Gülcan ile çocukları Deniz ve Atakan’ın da Yeniköy Mahallesi Aile Kabristanlığında toprağa verilecekleri öğrenildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler