SP eski İlçe Başkanı Eyibil’i kaybettik! | Tirebolu Ekspress Haber

SP eski İlçe Başkanı Eyibil’i kaybettik!

Saadet Partisi Tirebolu eski İlçe Başkanı Celal Eyibil (64), böbrek yetmezliği sonucu yaşama veda ederken; ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu..!

Tirebolu’da bir dönemler Saadet Partisi İlçe Başkanlığı yapan evli ve 2 erkek çocuk babası Celal Eyibil (64), yakalandığı hastalığa yeni düşerek, hastanede yaşamını kaybetti ve sevenlerini üzdü.

Aslen Göreleli olup uzun yıllardır ailesi ve çocuklarıyla birlikte Tirebolu’da yaşayan Eyibil, ilçenin Demirci Mahallesinde oturuyordu. İlçede bir dönemler siyaset de yapan ve Saadet Partisi’nde 2013 yılında İlçe Başkanı seçilen Eyibil, kalbindeki rahatsızlık nedeniyle siyaseti bırakırken, böbreklerindeki rahatsızlık yüzünden hastane kapılarından geri gelmiyordu. Tirebolu’nun Demirci Mahallesinde çay ocağı işleten Eren ile Tirebolu Belediyesi’nde çalışan Yusuf Eyibil’in babaları olan Celal Eyibil, bir süre önce kalbine pil taktırmıştı. Kalbindeki rahatsızlığının yanı sıra böbrek yetmezliği de çeken Demirci Mahallesinin sevilen ve sayılan kişisi olan Celal Eyibil, son olarak tedavi gördüğü Giresun’daki özel hastanede 19 Ağustos Pazartesi günü yaşama veda etti.

Celal Eyibil için 20 Ağustos Salı günü Demirci Mahallesinde hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. İlçe halkı ve yakınları taziye için Demirci Mahallesindeki evlerine akın ederken; merhumun oğulları Eren ve Yusuf, büyük üzüntü içinde taziyeleri kabul ettiler. Merhumun naaşı helallik alımından sonra Yunus Emre Camii avlısına götürüldü. Burada Öğle Namazının ardından kılınan namazdan sonra memleketi Görele’ye götürüldü. Sivil hayatında müteahhitlik işiyle uğraşan ve dürüstlüğüyle tanınan Celal Eyibil, Görele’ye bağlı Taşlık Köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletirken; oğulları Eren ve Yusuf kardeşimize de sabırlar diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir