Tarihi Yeniköy Mahallesi Güzelleşiyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tarihi Yeniköy Mahallesi Güzelleşiyor!


Tirebolu’nun en eski ve en büyük mahallelerinden Yeniköy Mahallesi’nde genç muhtar Osman Altay’ın önderliğinde başlatılan Renkli Sokak Projesi hayata geçiriliyor…

Tarihi güzellik ve özellikleriyle bilinen Tirebolu ilçemizin Yeniköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen “Renkli Sokak Projesi”, sokakları renk cümbüşüne dönüştürürken; mahalleye de güzel bir görünüm kazandırıyor.

İlçenin en eski ve en büyük yerleşim birimlerinden biri olan Yeniköy Mahallesi’nde genç ve çalışkan muhtar Osman Altay’ın girişimleriyle başlatılan projeye, Tirebolulu iş insanları ve esnaflar önemli ölçüde destek verirken; 14 Haziran’da başlatılan çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Mahalledeki genç çalışma arkadaşlarıyla projeyi başlatan ve bizzat kendisi de fırçayı eline alıp sokaklarda boyama işlemlerini büyük bir titizlikle yapan muhtar Altay, mahalledeki cadde ve sokakların güzelleşmesi ve tarihi dokusuyla buluşması adına önemli bir görevi yerine getiriyor.

Genç muhtarın Yeniköy Mahallesi’nde yaptığı bu etkinlik, taraflı-tarafsız herkesi memnun ederken; ilçedeki iş insanları da girişimci muhtara yardımcı olmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Mahalledeki Renkli Sokak Projesi’nin 10 Temmuz’a kadar bitirileceğini yineleyen muhtar Altay, söz konusu projenin hayata geçirilmesinde önemli katkıları olan iş insanlarına teşekkürlerini iletirken; “Projemiz tamamlandığında mahallemiz bir başka görünüme ve güzelliğe sahip olacak. Mahalledeki genç çalışma arkadaşlarımızla projeyi bitirmek için özveriyle çalışıyoruz. Mahallemizdeki tarihi evler, başlattığımız proje sayesinde bambaşka bir görünüme kavuşacak ve sokaklarımız pırıl pırıl olacak. Projede emeği geçen herkese mahalle halkım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.