Tatilciler, Tirebolu’da trafiği kilitledi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tatilciler, Tirebolu’da trafiği kilitledi!


Gurbetçilerin de akın etmesiyle araç yoğunluğu çok artan ve nüfusu 50 bini bulan Tirebolu’da, bayram trafiği şehir içinde durma noktasına geldi…

Yaz mevsimi ve fındık hasadı dolayısıyla gurbetçilerin akın ettiği Tirebolu’da, otopark uygulaması olmaması yüzünden şehiriçi trafiği durma noktasına geldi. İlçede semt pazarı kurulan Cuma günleri şehiriçi trafiği adeta arap saçı gibi olurken;  Kurban Bayramı’nın son günü olan 24 Ağustos’ta trafik kilitlendi.

Tatilcilerin ve fındıkçıların akın ettiği Tirebolu’da trafik, araç yoğunluğu ve yol kenarlarının otopark olarak kullanılması nedeniyle durma noktasına geliyor. İlçedeki tüm caddelerde yol kenarlarına park edilen araçlar yüzünden özellikle semt pazarı kurulan Cuma günleri şehiriçi trafiğini alt-üst ederken; esnaflar ve ilçe sakinleri bir hayli zor durumda kalıyorlar. Bu arada, sahil yolu kenarlarının da otopark olarak kullanılması, ilçe trafiğini içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Tirebolu’da Kurban Bayramı’nın son günü olan Cuma günü, araç yoğunluğu ve gelişi-güzel park yapılması, hem esnafları ve hem de vatandaşları mağdur durumda bırakırken; acil bir olay için ambülans geçişi bile zorlukla yapılabiliyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki polislerin bile çare bulamadığı şehiriçi trafiğinde akış zorlukla sağlanırken; ilçe merkezindeki bir lokantada fenalaşan yaşlı bir kadına müdahale etmek için hastaneden çağrılan 112 Acil Ambülansının olay yerine dakikalar sonra ulaşması tepkiyle karşılandı. Sahil bandındaki yol kenarlarına park eden araçlar nedeniyle, ilçedeki trafik akışı sağlanamazken; yoldan geçmek zorunda kalan araçlar şehiriçi trafiğinin tıkanmasına ve zaman zaman kilitlenmesine neden oluyorlar.

İlçedeki esnaflar ve vatandaşlar, çok can sıkan ve içinden çıkılmaz bir hal alan trafik sorununa ilgililerin ve yetkililerin acil bir çözüm yolu bulmalarını istiyorlar. Tirebolu’daki trafik yoğunluğunun giderilmesi için barınak sahasında bulunan alanın otopark olarak değerlendirilmesini isteyen ilçe sakinleri, bu sorunun bir an önce çözümlenmesini bekliyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir