Son Dakika

Aralık 11 2023 | Pazartesi
SPOR

Tekvandocularımızla gururlandık…

Antrenör Gökhan Kuğu nezaretinde Giresun’daki Anadolu Yıldızları Tekvando İl Birinciliğine katılan Tirebolu, Görele ve Çanakçılı sporcular, 11 birincilik alarak göğsümüzü kabarttılar…

Tirebolu, Görele ve Çanakçı ilçelerindeki sporcularla Giresun’daki Tekvando Şampiyonasına katılan antrenör Gökhan Kuğu’nun nezaret ettiği Tekvando Takımı, kızlar ve erkeklerde toplam 11 birincilik elde ederek, 2-4 Mart tarihlerinde Artvin’de yapılacak Karadeniz 2. Bölge Ana Ligi Turnuvasında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Çalışmalarını Tirebolu’daki Kapalı Spor Salonunda sürdüren ve özellikle ilçemizde önemli sporcular yetiştiren başarılı antrenör Kuğu, geçen hafta Giresun’da 3 ilçeden yetiştirdiği sporcularla katıldığı şampiyonada birinciliklere adeta ambargo koyarken; kızlarda 6 ve erkeklerde de 5 birincilik aldı. Tirebolu, Görele ve Çanakçı ilçelerine ait sporcularla il merkezindeki Anadolu Yıldızlar Ligi Tekvando Şampiyonasına katılan Kuğu’nun ekibinde; kızlarda 33 kiloda Dila Kemaloğlu, 37 kiloda Zeynep Tuğba Gödek, 44 kiloda Ezgi Firidinoğlu, 52 kiloda Şüheda Gök, 55 kiloda Reyhan Ayaz ve 59 kiloda Burcu Katırcıoğlu; erkeklerde ise 41 kiloda Kaan Kasım, 45 kiloda Kemal Ulaş Bayrak, 49 kiloda Serhat Çatal, 53 kiloda Emre Yürümez ve 57 kiloda Doğukan Yayla birincilik alan sporcular oldu.

Sporcularıyla gurur duyduğunu söyleyen antrenör Kuğu, Giresun’daki şampiyonada kilolarında birincilik alan tekvandocuların, 2-4 Mart tarihleri arasında Artvin’de yapılacak olan Karadeniz 2. Bölge Ana Lig Turnuvasında ilimizi temsil edeceğini belirterek, bu şampiyonadan da yüzakıyla çıkacaklarını sözlerine ekledi.    

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler