TİRDEF; geleneği sürdürdü ve Tirebolu’da iftar verdi… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF; geleneği sürdürdü ve Tirebolu’da iftar verdi…


Tirebolu Dernekler Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak ilçede yapılan İftar Proğramının dokuzuncusu, 12 Haziran Salı akşamı Doğal Dükkan Falez’de gerçekleştirildi…

Tirebolu’nun en büyük ve en geniş STK’larından biri olan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), 2018 yılı Ramazan ayına ait Tirebolu’daki İftar Proğramını, 12 Haziran Salı günü akşamı ilçenin mutena tesislerinden Doğal Dükkan Falez’de gerçekleştirdi. Bu yıl 9’ncusu gerçekleşen proğram, TİRDEF’in yeni Genel Başkanı ve yeni yöneticileri tarafından organize edildi.

TİRDEF’in geleneksel hale getirdiği Tirebolu’daki iftar buluşmasına; Ak Parti Giresun Milletvekili adayı Serdar Demirkan ile Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, İl Genel Meclisi Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş, MHP İlçe Başkan Vekili İbrahim Doboğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Şube Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu gibi protokolün yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel, Genel Başkan Yardımcıları Nazmi Güler ve İbrahim Aydın ile Genel Sekreter Recep Karakoç, Yönetim Kurulu üyeleri Metin Karadeniz, Aydın Takır ve Arif ….’nın hazır bulunduğu İftar Proğramına federasyonun Tirebolu Temsilcisi Halil Tozlu ile Harşıt Dernekler Federasyonu Başkanı  Temel Bilecan’da iştirak etti.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı İftar Proğramında sunum konuşmasını yapan Genel Sekreter Karakoç, tüm katılımcılara teşekkür ederek, mikrofonu Genel Başkan Demirel’e verdi. Federasyonda ilk kez göreve gelen ve Tirebolulularla ilk iftar buluşmasını gerçekleştiren Genel Başkan Demirel, bir hayli heyecanlı olduğunu belirten konuşmasında, “TİRDEF, hepimizin ortak paydasıdır. Federasyonumuz Tirebolu için vardır ve ilçemizin gelişip kalkınması için  çaba sarfetmektedir. Bizler göreve yeni geldik. Yapacak olduğumuz çok önemli işler var. Yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte Tirebolu’ya ne yapabiliriz, hangi katkılarda bulunabiliriz, bunun hesap ve planlamasını yapacağız. TİRDEF, her zaman Tirebolu’nun ve Tireboluluların yanındadır. O bakımdan federasyonumuzda eski dönemlerde görev yapan tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek, iftara katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Öte yandan, TİRDEF’in geleneksel iftar yemeğinde Belediye Başkanı Karabıçak’a da mikrofon verilerek, duygularını paylaşması istenirken; başkanın verdiği birliktelik mesajları katılımcılardan alkış aldı. Tirebolu Doğal Dükkan Falez’de düzenlenen proğramın son bölümünde katılımcılar birbirleriyle hasret giderip bol bol çay içtiler ve sohbet ettiler. Açık havada gerçekleşen proğram, yapılan vedalaşmalarla Teravih Namazı öncesinde sona erdi.