Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
KÜLTÜRYAŞAM

TİRDEF, üye derneklerle buluştu!

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), son yapılan genel kuruldan sonra üye derneklerle gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıda, Tirebolu için önemli istişarelerde bulundu…

Merkezi İstanbul’da bulunan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), yeni yapılan genel kurulun ardından üye dernekler ve delegelerin katılımı ile kahvaltı programı düzenledi. Bağcılar’da bulunan Giresun Konağı’nda gerçekleşen programa Ak Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Hasan Turan ile çok sayıda seçkin davetli ve üye dernek temsilcileriyle delegeler katıldı.

Federasyonun yeni Genel Başkanı Necdet Demirel’in selamlama konuşmasıyla başlayan programda, Tirebolu için neler yapılabilir başlığı altında istişarelerde bulunulurken; üye dernek başkan ve temsilcileri, başkent Ankara Haymana’da yapımı devam eden Kültür Evinin tamamlanması yönünde gerekli titizliğin gösterilmesini istediler. Çok sıcak ve samimi bir ortamda geçen kahvaltılı programda, TİRDEF’in daha da güçlenmesi için üye olmayan derneklerin de federasyon çatısı altında toplanması gerektiği kaydedilerek, bu konuda yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

TİRDEFD Genel Başkanı Demirel, programın kapanış konuşmasında, esas hedefin Tirebolu’ya hizmet olduğunu belirterek, toplantıya katılan protokol mensuplarıyla diğer davetlilere teşekkür etti ve “Söz konusu programda istişare ettiğimiz hususları Yönetim Kurulumuzla görüşerek bir takvim hazırlayacağız. Allah’ın izniyle bu işi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Yapılan her faaliyet ve çalışmalardan sizleri gerek bu tür toplantılar ve gerekse sosyal medya aracılığı ile bilgilendireceğiz. Bizim önceliğimiz, Tirebolu’dur. Yaptığımız ve yapacağımız her türlü çalışmayı ilçemizin gelişip-kalkınması ve marka bir şehir haline gelmesi hedefiyle ele alacağız. Çünkü biz, Tirebolu için buradayız” şeklinde ifadeler kullandı. TİRDEF tarafından kongre sonrasında yapılan ilk toplantıda, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, YTÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Harşıt Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve Esenler Belediye Meclisi Üyesi Musa Ada gibi seçkin isimler de hazır bulundu.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler