TİRDEF’li yöneticiden anlamlı bağış! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’li yöneticiden anlamlı bağış!


Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) Genel Sekreteri Karakoç, köydeki fındık bahçesinin bir bölümünden toplayacağı fındığı sağlık çalışanlarına vereceğini duyurdu…

Merkezi İstanbul’da bulunan Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) Genel Sekreteri Recep Karakoç, korona virüs salgını nedeniyle ilçemizdeki sağlık kurumlarında görev yapan personeller için köydeki fındık bahçesinin bir bölümünden elde edilecek yeni ürünü, sağlık çalışanlarına vereceğini söyledi.

Tirebolu ilçemize bağlı Karademir Köyünden olan ve halen köyünde evde kalın yasağına uyarak hayatına devam eden TİRDEF yöneticisi Karakoç, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, köydeki fındık bahçesinin bir bölümünden elde edilecek fındığı sağlık çalışanlarına hediye edeceğini bildirdi. Bahçeye girip fındık alanının bir bölümünü sağlıkçılara tahsis eden Karakoç, şeritlerle ayırdığı bahçesinde bu yılın Ağustos ayında toplanacak olan 50 kilogram fındığı hasattan sonra Eylül ayı içinde hastanede çalışan sağlık personeline vereceğini kaydetti. Karakoç, tüm Türkiye olarak zor günler yaşandığını belirterek, “Şu anda sağlık kuruluşlarımızda canları pahasına görev yapan tüm sağlıkçılarımızın Allah yar ve yardımcıları olsun. Ben de bir vatandaş olarak, bu yıl bahçemden elde edeceğim yeni ürün fındığın bir bölümünü sağlık çalışanlarımıza ayırdım. Allah tüm sağlıkçılarımızdan razı olsun” ifadelerini kullandı.