TİRDEF’li yöneticiler, ilk toplantıyı yaptı… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’li yöneticiler, ilk toplantıyı yaptı…


21 Ocak’ta gerçekleşen kongrede göreve gelen Necdet Ali Demirel başkanlığındaki TİRDEF yöneticileri, ilk toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdiler…

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF’te) 21 Ocak 2018’de yapılan genel kurulda göreve gelen yöneticiler, Genel Başkan Necdet Ali Demirel başkanlığında toplanarak, bundan sonraki süreçte yapacakları çalışma stratejilerini belirlediler.

TİRDEF’li yeni yöneticilerin dernek lokalinde yaptıkları toplantıya Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile federasyonun eski Genel Başkanlarından Çınar Çetinkaya, Prof. Dr. Halit Keskin ve Gazeteci-Yazar Haldun Domaç’da onur konuğu olarak katıldılar. TİRDEF’in yeni Genel Başkanı Demirel, ilk toplantıda yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Tirebolulu olmak, birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçemizin bir parçası olmak, bizim için büyük bir gururdur. Harşıt Vadisi Savunmasındaki kahramanlığıyla ve Kurtuluş Savaşındaki kahramanlıklarıyla şereflenmiş şirin ilçemizin bir ferdi olmak, hepimiz için onurdur, şereftir. Tirebolu, bir markadır. Üç kalesi, fındığı ve çayı ile bulunduğu bölgenin cazibe merkezi olmaya adaydır. Tarihi İpek Yolu bu şehirden geçer. Bütün bu özellikler bize coğrafyanın en önemli miraslarıdır.

Ülkenin kaderinin yeniden yazılmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Biz, bölgedeki en önemli STK’lardan biri olarak bu konuda her türlü desteği göstermek durumundayız. TİRDEF yönetimi olarak Tirebolu’yu ilgilendiren her konuda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Yeni yönetim olarak etkinlik ve proje üretmeye devam edeceğiz. Bizler, federasyonumuza katma değer eklemek için var gücümüzle çalışacağız. Yönetimdeki her arkadaşımın tüm fikirleri en şekilde değerlendirilecek ve Tirebolu için faydası olacak her fikrin usanmaz takipçisi olacağız” dedi.

Toplantının son bölümünde TİRDEF Genel Başkanlığı tarafından, federasyonda önceki dönemlerde görev yapan başkanlara teşekkür edilerek, birer plaket verildi. TİRDEF’in kurucularından Çınar Çetinkaya ile değerli öğretim üyesi Prof. Dr. Halit Keskin ve ünlü Spor Yazarı ve Televizyon Yorumcusu Haldun Domaç’a, hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sunan yeni Genel Başkan Demirel, ilk toplantılarına katılan Tirebolu Belediye Başkanı Karapıçak’a da sonsuz şükranlarını ileterek, “Bizler Tirebolu için varız ve şirin ilçemiz için buradayız. Amacımız, Tirebolu’ya katkıda bulunmaktır” şeklinde ifadeler kullanıp, hemşerilerinden de destek beklediklerini sözlerine ekledi.