TİRDEF’te başkanlık yarışı kızıştı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’te başkanlık yarışı kızıştı…


Mevcut Genel Başkan Haldun Domaç’ın görev almayacağı kongre öncesinde İbrahim Balcıoğlu ve Ali Demir’den sonra Necdet Ali Demirel’de aday olacağını açıkladı…

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nda (TİRDEF) bu ay içinde yapılacak genel kurulda Genel Başkanlık yarışı kızışmaya başladı. Federasyonda mevcut Genel Başkan Haldun Domaç’ın görev almayacağını açıklamasından sonra, ilk etapta İbrahim Balcıoğlu ile Dr. Ali Demir, başkanlığa aday olduklarını deklare ederken; aynı görev için 3’ncü bir aday daha ortaya çıktı ve Kovanpınar Derneğinden Necdet Ali Demirel’de, kongrede aday olacağını bildirdi.

14-21 Ocak tarihlerinde yapılacak olan TİRDEF kongresinde şu anda 3 adayın yarışacağı ifade edilirken; başka aday çıkıp-çıkmayacağı bilinmiyor. Federasyonda son iki dönemdir başarıyla görev yapan değerli hemşerimiz Spor Yazarı ve TV Yorumcusu Haldun Domaç, bir hayli yorulduğunu ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu yılki kongrede görev almayacağını açıklarken; Genel Başkanlık görevine talip olan Mali Müşavir İbrahim Balcıoğlu ile Dr. Ali Demir’den sonra, Mali Müşavir ve Muhasebeci Necdet Ali Demirel’in adaylığa soyunması, kongrenin çekişmeli bir şekilde geçeceğini gösteriyor.

TİRDEF’te Genel Başkanlığa aday olan 3 hemşerimiz de görevini en iyi şekilde yapacaklarını ifade ederlerken; federasyonun misyonunu daha üst seviyelere çıkarma konusunda çalışmalar yapacaklarını kaydettiler. Bakalım genel kurul kimi seçecek? Herkes gibi biz de merakla bekliyoruz. Kongrede kaybeden olmasın, sadece TİRDEF ve Tirebolu kazansın diyor ve tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.