TİRDEF’te Demirel dönemi başladı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’te Demirel dönemi başladı…


Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun 21 Ocak’ta gerçekleşen 6’ncı olağan kongresinde 3 adaydan birisi adaylıktan çekilirken, Genel Başkanlığa Necdet Ali Demirel seçildi…

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF ) 6’ncı olağan Genel Kurul  toplantısı, 21 Ocak Pazar günü İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı ve Necdet Ali Demirel Genel Başkanlığa seçildi.

Genel kurulda açılış konuşmasını yapan TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç, kongreye ilgi gösteren üyelere teşekkür ederek, kahraman Türk askerinin Suriye topraklarına girmesiyle gerçekleştirdiği  Zeytin Dalı Harekâtı operasyonuna başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Domaç, TİRDEF’te 7 yıl süreyle Genel Başkanlık yaptığını, tekrar aday olmadığını ve dönemler itibariyle birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, federasyona 18 derneğin üye olduğunu, bunun da çok önemli olduğunu belirtirken, federasyonun faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Domaç; Tirebolu, İletişim Fakültesi, burs, fındık, liman, çöp tesisleri, baraj ve gölet konuları hakkında bilgiler aktararak, “Sakin Şehir statüsü ve turizm potansiyeli ile Tirebolu hak ettiği konuma gelecek ve başlatacağımız liman projesini de kazanan liste ile paylaşacağız” dedi.

Ömer Demir’in Divan Başkanı olduğu genel kurulda, gündem gereği faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunup, müzakere ve ibra edilmesinden sonra söz alan Genel Başkan adayı İbrahim Balcıoğlu, “Kazanan Tirebolu ve Tirebolulu olsun” diyerek, adaylıktan feragat ettiğini söyledi. Bu arada, genel kurula ilgi göstermesi gereken yerel idarecilerin neden gelmediği konusunda da sitemde bulunan Balcıoğlu, kongrenin tüm Tirebolu’ya ve TİRDEF’e hayırlı olmasını temenni etti.

Genel kurula oy verme hakkı bulunan 90 delegeden 79 delege katılırken, yeşil liste ile seçime giren Necdet Ali Demirel 41 oy, beyaz liste ile yarışan Ali Demir de 37 oy aldı. İki yıllık süre için genel kurul üyelerinden TİRDEF’i yönetme görevi alan Necdet Ali Demirel başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor:

Mehmet Öztürk, Kamil Sakal, Nazmi Güler, Adem Takır, Mustafa Gedik, Mehmet Kuzu, Bekir Yılmaz, Bülent Akça, Metin Karadeniz, Belgin Yılmaz, Arif Emanet, İbrahim Aydın, Aydın Demiral, Hayati Ses, Burhan Tozlu, Necati Yılmaz ve Mustafa Kazan.