TİRDEF’te kongre heyecanı..! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

TİRDEF’te kongre heyecanı..!


Genel Başkan Haldun Domaç’ın aday olmayacağını açıkladığı kongre öncesinde başkanlık için şimdilik 2 adayın ortaya çıktığı bildirildi…

Kısa adı TİRDEF olan Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun 6’ncı olağan kongresi bu ay içinde yapılacak. Bu yılki kongrede, son 2 dönemdir Genel Başkanlık görevini yürüten Haldun Domaç’ın aday olmayacağı bildirilirken; başkanlık için şimdilik 2 adayın ortaya çıktığı kaydedildi.

Kurulduğu günden bu yana tüm siyasi hareketlere eşit mesafede kalan ve hiçbir siyasi yapılanmaya izin vermeyen ender STK’lardan biri olan TİRDEF’te; bu yıl 6’ncısı gerçekleşecek genel kurulda Genel Başkanlık için federasyonun eski kurucularından Yrd. Doç. Dr. Ali Demir ile yine federasyonun kurucularından Mali Müşavir İbrahim Balcıoğlu’nun aday olacakları ifade edildi.

TİRDEF kongresinin 14 ve 21 Ocak 2018 tarihlerinde Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşeceği açıklanırken; genel kurulda federasyonun yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları ile Üst Kurul delegelerinin seçimi yapılacak. TİRDEF kongresinde 14 Ocak’taki oturumda gerekli çoğunluk sağlanamazsa, ikinci oturum 21 Ocak’ta çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak ve federasyonun yeni yöneticileri belli olacak.