Son Dakika

Şubat 27 2024 | Salı
GÜNDEMKÜLTÜR

TİRDEF’te seçimi Demirel kazandı!

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) 8’nci genel kurulu 28 Ocak Pazar günü yapıldı ve eski Genel Başkan Necdet Demirel, 3’ncü kez aynı göreve getirildi…

Merkezi İstanbul’da bulunan ve 27 üye derneği çatısı altında tutan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), 8’nci olağan genel kurulunu 28 Ocak Pazar günü Üsküdar Altunizade Kongre Merkezi’nde yaptı ve 2 adayın yarıştığı kongrede eski Genel Başkan Necdet Demirel 3’ncü defa aynı göreve seçildi. TİRDEF kurucu üyesi ve eski Genel Başkan Haldun Domaç’ın Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda tam bir Demokrasi Şöleni yaşanırken; federasyona kayıtlı derneklerden 130 delegenin katılımıyla gerçekleşen kongrede, yeniden göreve getirilen Demirel’in de dediği gibi, kazanan Tirebolu oldu.

Altunizade Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Giresun STK’ları Başkanı Muhterem Memiş ile Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Fatih Kuloğlu, Harşıt Dernekler Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Bulancak Dernekler Federasyonu Başkanı Sezgin Karataş gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Bu arada, Yerel Seçim çalışmaları nedeniyle kongreye katılamayan Ak Parti Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas ile CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, çektikleri telgrafla genel kurulu selamladılar. Kongreye katılan 130 delegeden 114’ü oy kullanırken; Genel Başkan adaylarından İbrahim Aydın 55 oy ve Necdet Demirel’de 58 oy aldı. Bir oy geçersiz sayılırken; Aydın’dan 3 oy fazla alan Demirel, böylece TİRDEF’in yeni Genel Başkanı seçildi. TİRDEF’te 3’ncü dönem Genel Başkanlığa seçilen Demirel, genel kurula hitaben yaptığı konuşmada, tüm katılımcılara ve eski başkan Aydın’a teşekkür ederek, “Kaybedenin olmadığı, kazananın Tirebolu olduğu kongre sürecimizde tarafıma 2 yıllığına tevdi edilen görevi, –Birlikte Yönetelim– anlayışıyla yerine getireceğimizi ifade ediyor ve Aydın’dan aldığımız bayrağı kaldığımız yerden daha ileriye taşımaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.  

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler