Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
GÜNDEMKÜLTÜR

TİRDEF’ten, Haymana’ya Kültür Evi!

Tirebolu için önemli hizmetlere imza atan ve merkezi İstanbul’da bulunan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), ilçemizin ‘Kardeş Şehri’ Haymana’ya Kültürevi yapılması konusunda çalışma başlattı…

 Merkezi İstanbul’da bulunan ve ilçemizin en büyük STK’larından biri olan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), Ankara Haymana’da milli mücadele kahramanı Yarbay Hüseyin Avni Alpaslan’ın mezar yerinin tespit edilerek buraya adına uygun anıt ve şehitlik yapılmasının ardından, şimdi de Kültür Evi yapılması için önemli bir çalışma başlattı. TİRDEF eski kurucu başkanlarından Çınar Çetinkaya, konuya ilişkin açıklamasında, “Şehidimiz adına Haymana’da –Giresunlu Hüseyin Avni Alpaslan Kültürevi– yapılması ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve Haymana Belediyesi’nden arsa tahsisi alınmıştır. Bu arsaya Kültürevi yapılması için gerçekleştirilen yoğun formalitelerden sonra, TİRDEF’e gerekli izinler verilmiştir. Şimdi de Kültürevi’nin yapım projeleri hazırlanmış, inşaat ruhsatı alımı için hazırlıklara başlanılmıştır” diyerek, TİRDEF’in Tirebolu için gerçekleştirdiği büyük atılımlara bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Tirebolu’nun Kardeş Şehri Haymana’da kurulacak Kültürevi’nin arsa zemin etütlerinin yapılması, mimari, statik ve inşaat projelerinin çizilmesi işini TİRDEF Yönetim Kurulu finanse etmiş olup, elektrik ve mekanik projelerinin çizim işini de Tirebolu Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına başkan Cemile Dede üstlenmiştir. Haymana Belediyesi’nden inşaat ruhsatı alındığında TİRDEF, Kültürevi’nin temelini en kısa zamanda atarak inşaatına hemen başlayacak olup, yine geçtiğimiz günlerde Tirebolu Anadolu Lisesi binasının cephe ve bahçe aydınlatma çalışmalarının finanse edilmesinde önemli katkıları bulunan TİRDEF yöneticilerinden Sedat Akyıldız ile Osman Altay ve Emin Uğur’a da teşekkür edildi.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler