Tirebolu, 2022’de Doğalgaza kavuşacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, 2022’de Doğalgaza kavuşacak!


Giresun’da 9 ilçeye bağlanacak Doğalgaz Hattı ile ilgili Yatırım Programı belli olurken; ilçemiz Tirebolu’da yapılacak projeye 2022’de başlanacağı duyuruldu…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Giresun’da  9 ilçeye bağlanacak Doğalgaz Hattı ile ilgili tarihler belli oldu. Buna göre, ilçemiz Tirebolu’da Doğalgaz Projesi 2022 yılı Yatırım Programına alındı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Giresun’da 9 ilçede başlatılacak Doğalgaz altyapı çalışmalarının tarihleri belirlendi. Buna göre; 2021 yılında Doğankent, Dereli ve Piraziz; 2022 yılında Tirebolu ile birlikte Güce ve Görele; 2023 yılında da Alucra, Yağlıdere ve Şebinkarahisar ilçelerimize Doğalgaz verilmesi çalışmaları başlayacak.

Öte yandan, Tirebolu’ya bağlanacak Doğalgaz Hattı ile ilgili olarak bir duyuruda bulunan Ak Parti İlçe Başkanlığı, söz konusu projenin 2022 Yatırım Programına alınmasında büyük katkıları olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Faruk Sönmez ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e ve Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen’e teşekkürlerini iletti. Doğalgaz Projesi ilçemize şimdiden hayırlı olsun diyor ve bu konuda emeği geçenleri kutluyoruz.