Tirebolu, 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı!


23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yıldönümüyle ilgili ilçedeki kutlamalar, bu yıl Kaymakam Salih Yüce’nin talimatıyla stadyumda gerçekleştirildi…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yıldönümü, her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. Tirebolu’daki kutlamalar bu yıl ilk kez İlçe Kaymakamı Salih Yüce’nin talimatıyla İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı ilk gün olan 23 Nisan 1920’nin 99’ncu yıldönümünde özellikle çocuklar açısından büyük önem taşıyan bayram, Tirebolu’da coşkuyla kutlanırken; İlçe Stadı’nda tribünleri dolduran vatandaşlar da çocukların bu sevincine ortak oldu. Tirebolu’da 22 Nisan Pazartesi günü öğrencilerin bazı makamları temsili olarak devralmasıyla başlayan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, 23 Nisan Salı sabahı Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam edildi. Saat 9.30’da gerçekleşen çelenk koyma töreninden sonra, halk ve öğrenciler İlçe Stadı’na geçtiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yıldönümüyle ilgili stadtaki kutlamalara saat 10’da başlandı. İlçemiz merkez okullarından Dumlupınar İlkokulu’nun koordinatörlüğünde gerçekleşen kutlamalarda bu yıl bir ilk yaşanırken; İlçe Protokolünü öğrenciler temsil etti. Büyük bir coşku ile izlenen kutlamaların ilk bölümünde İlçe Protokolünü temsil eden öğrenciler Feyza Bayram (Kaymakam-İmam-Hatip Ortaokulu), Ömer Enes Kaçar (Garnizon Komutanı-Fatih Sultan Mehmet) ve Hatice Kübra Coşkun (Belediye Başkanı-Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan), halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Daha sonra Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencisi İlayda Yıldırım, temsili İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından kürsüye gelen temsili Kaymakam Feyza Bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili konuşarak, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Temsili yöneticilerin yaptığı konuşmalar ayakta alkışlanırken; ilerleyen bölümlerde öğrenciler birbirinden güzel gösterilerini sundular. Minik öğrencilerin tüm hünerlerini ortaya koyduğu gösteriler beğeniyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

Stadyumdaki programın son bölümünde Ödül Töreni yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçedeki okullar arasında düzenlenen yarışmalarda (Resim, Şiir ve Mektup Yazma) dereceye giren öğrencilerle; Bilgi Yarışması’nda il birincisi olan Cumhuriyet Ortaokulu’na, İstiklal Marşı il birincisi Şevval Ünal’a, Yıldız Kızlar Futbol il birincisi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ile karatede Türkiye 3’ncülüğünü elde eden minik sporcumuz Yağmur Karakış’a, temsili mülki amirler tarafından çeşitli ödüller verildi. Buradaki kutlamalar Resmi Geçit Töreniyle sona erdi. Tirebolu’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde akşamleyin halkın ve öğrencilerin katılımıyla ilçe sahilinde Fener Alayı düzenlenecek. Yaşasın 23 Nisan, yaşasın tüm çocuklar. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti… Hepinizin bu büyük bayramı kutlu olsun sevgili çocuklar. Yarınlar sizlere emanet..!

YARIŞMALARDA HANGİ ÖĞRENCİLER DERECE YAPTI?

RESİM YARIŞMASI (Okul Öncesi Sınıflar-Anaokulu):

1 – Rüzgar Nazmi Yanık (Zübeyde Hanım)

2 – Ebrar Özbay (Kovanpınar İlkokulu)

3 – Ofeyla Özipek (İskender Kaptan MTAL)

ŞİİR YARIŞMASI (İlkokullar):

1 – Rüveyda Yusuf (Karaahmetli Öğretmen Gürbüz Alpay)

2 – Ruveyda Nur Özdemir (Karakaya İlkokulu)

3 – Medine Topal (Kovanpınar İlkokulu)

MEKTUP YAZMA YARIŞMASI (Ortaokullar):

1 – Nazlı Akgün (Kazım Karabekir Ortaokulu)

2 – Şevval Ünal (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu)

3 – Nurselin Gülşen (Karaahmetli Ortaokulu)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir