Tirebolu ADD’de Köksal, güven tazeledi… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu ADD’de Köksal, güven tazeledi…


Tirebolu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 11’nci olağan kongresi 10 Mart’ta yapıldı ve eski başkan Bahri Köksal, beşinci dönem aynı göreve getirildi…

Tirebolu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 11’nci olağan genel kurulu 10 Mart Cumartesi günü yapıldı ve eski başkan Bahri Köksal, güven tazeleyerek 5’nci dönem aynı göreve getirildi.

Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen kongreye, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, Giresun ADD Başkanı Oğuzcan Özgürbay ile derneğin Görele temsilcisi Nurettin Ertan Çakır’da katıldı. 118 üyesi bulunan Tirebolu ADD’nin 11’nci genel kurulunda Divan Başkanlığını emekli öğretmen Hüseyin Olgun yaptı. Nevlan Karaca Güven ile Harun Yılmaz’ın da divan katipliği yaptığı kongrede söz alan üyeler, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek, Cumhuriyete ve Atatürk’ün kazanımlarına sahip çıkılması gerektiğini dile getirdiler.

Tek listeyle gidilen seçimler sonunda emekli öğretmen Bahri Köksal, Tirebolu ADD’de 5’nci kez başkanlığa seçilirken; derneğin yeni yönetim kurulu Güngör Kozluca, N. Ertan Çakır, Sedat Akyıldız, Hamza Türkata, Bahri Dursun ve H. İbrahim Bilir’den oluştu. Derneğin Denetleme Kurulu’na A. Galip Coşkun, Hüseyin Olgun ve Sibel Küçükbirinci asil üye olarak seçilirlerken; Disiplin Kurulu da Fahri Köksal, Nihat Kara ve Mehmet Çayan gibi isimlerden oluştu. Tirebolu ADD’nin kurultay delegeliklerine ise Nurettin Ertan Çakır ile Nihan Namık Taştan ve Harun Yılmaz getirildiler. Bahri Köksal başkanlığındaki Tirebolu ADD’nin yeni yönetimi iki yıl süreyle görev yapacak.