Tirebolu Ahmet Ak Gıda yine listede! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Ahmet Ak Gıda yine listede!


Geride bıraktığımız 2019 yılında en fazla fındık ihracatı gerçekleştiren 20 firma içinde ilçemizin gururu Ahmet Ak Gıda (GAFFARO FINDIK) da yer aldı…

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (KFMİB), 2019 yılında en fazla fındık ihracatı gerçekleştiren 20 firmayı açıkladı. İlk 20’ye giren listede Tirebolu’dan Ahmet Ak Gıda (Gaffaro Fındık) da yer aldı.

KFMİB’den yapılan açıklamaya göre; geçen yıl en fazla fındık ihraç eden 20 üye listesinde; Giresun’dan 7, Ordu’dan 6, Trabzon’dan 4, Samsun ve İzmir’den birer firma yer alırken; talebi doğrultusunda bir firmanın adı ve  bulunduğu il açıklanmadı. Geçen yıl en fazla fındık ihraç firma Ferrero Fındık İhracat ve Ticaret AŞ olurken; adı açıklanan diğer 18 firma ise şöyle sıralandı:

Durak Fındık, Özgün Gıda, Yavuz Fındık, Poyraz Fındık, Arslantürk Tarım Ürünleri, Yavuzkan Hazel Gıda, Sabırlar Fındık, Gürsoy Tarımsal Ürünler, Noor Fındık, Şenocak Gıda, Özyılmaz Fındık, Karımex Gıda, Dost Fındık, Nimeks Organik, Karadere Tarım Ürünleri, Ahmet Ak Gıda, Mehmet ve Şahap Bozbağ Fındık ve Kümbetli Tarım Ürünleri.  

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir