Tirebolu Ak Parti, Dikmen’le devam! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Ak Parti, Dikmen’le devam!


Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın 7’nci olağan kongresi bugün yapıldı ve tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut başkan M. Yaşar Dikmen güven tazeledi…

Tirebolu Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda 7’nci olağan kongre bugün yapıldı ve mevcut İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen, yeniden aynı göreve getirildi. Tirebolu Kapalı Spor Salonunda bugün saat 14’te yoğun bir katılımla gerçekleşen kongrede, Dikmen tek listeyle seçimlere girdi ve güven tazeleyerek, Tirebolu Ak Parti’nin yeni başkanı oldu.

Ak Parti Tirebolu İlçe Kongresine partinin Koordinatör Milletvekili Ertunç Ertan Balta ile Giresun Milletvekilleri Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, İl Başkanı Kenan Tatlı, İl Kadınlar Kolu Başkanı Berrin Aydın, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İl Genel Meclisi Üyeleri Murat Arslan ve Mehmet Şener, Tirebolu’da daha önce görev yapan ilçe başkanları, çok sayıda ilçe başkanı ve Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın tüm birimleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan kongrede önce Divan Heyeti oluşturuldu. Koordinatör Milletvekili Balta, Divan Heyeti başkanlığına getirilirken; İl Başkan Yardımcılarından Nihat Emiroğlu ve Naim Elmas, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Cüneyt Demir ile Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Bilge Karabıçak Divan Heyetini oluşturdular.

Kongreyi yöneten ve gündemi akışına göre takip eden Koordinatör Milletvekili Balta, ilk konuşmayı yapan isim olurken; Ak Parti’nin ülkeye yaptığı hizmetleri sıralayıp, “Ülkemizin geleceğini yine hep birlikte inşa edeceğiz” diyerek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Kongrede ikinci sırada söz alan mevcut İlçe Başkanı ve aynı zamanda yeni başkan adayı Dikmen, göreve geldikten sonra yaptığı hizmetlerden bahsederek, yeni dönemde yapılacak çalışmaları dile getirdi.

Başkan Dikmen’den sonra kürsüye davet edilen Ak Parti Giresun İl Başkanı Tatlı ile Giresun Milletvekilleri Öztürk ve Aydın’da birer konuşma yaparak, genel politikalar üzerinde durdular ve Ak Parti’nin ülkenin çimentosu olduğunu vurguladılar. Konuşmaların ardından seçilere geçildi ve Dikmen’in Divana sunduğu listedeki isimler, Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nı oluşturdular. M. Yaşar Dikmen başkanlığındaki Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın Yönetim Kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Temel Bektaş, Rabia Haliloğlu Civil, Yakup Yıldız, Tayyip Çamur, Emine Gül Üstün, Mehmet Eyibil, Halil Demiral, Aylin Köse, Sedat Uçar, Hasan Cinci, Abdullah Beşirli, Burhan Mehmet Yaman, Sinan Bayraktaroğlu ve Nagihan Atacan. Bu arada, kongrede Ak Parti’nin 41 kişiden oluşan İl Delegeleri de belli oldu.