Tirebolu Ak Parti’de 12 aday temayüle girecek!

16 Kasım’da sona eren başvuru süresinde Belediye Başkanlığı için müracaatta bulunan 12 isim, 18 Kasım’da il’de yapılacak Temayül Yoklamasına tabii tutulacak…

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Tirebolu’da Ak Parti’den 12 ismin Temayül Yoklamasına katılacağı kesinleşti. 16 Kasım’da sona eren başvuru süresinde Tirebolu’da Belediye Başkanlığı için toplam 12 aday adayının müracaatta bulunduğu bildirildi.

İktidar partisi olan Ak Parti’de Tirebolu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatı yapan isimlerin; Abdullah Karabıçak (mevcut başkan), Ahmet Aras (Tirebolu Devlet Hastanesi eski müdürü), Cevat Hıdıroğlu (TRT Trabzon Bölge Müdürlüğü görevlisi), Erim Yaman (Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı), Halil Aydın (İl Genel Meclisi Üyesi), Halil Demairal (Ak Parti eski Yönetim Kurulu üyesi), Mehmet Cebecioğlu (İl Genel Meclisi eski üyesi), Mehmet Davut (Tirebolu Sürücü Kursu Müdürü), Murat Sedat Bayrak (Soya Yağ Sanayi eski Genel Müdürü ve Giresun Bayrak Sürücü Kursu Müdürü), Mehmet Şener (Avukat-Mavi Yeşil Restaurant İşletmecisi) ve Tizan Korkmaz (Tirebolu Fidanlık Şefi) olduğu belirlenirken; bu isimler 18 Kasım Pazar günü Ak Parti İl Başkanlığında yapılacak Temayül Yoklamasında şanslarını deneyecekler.

Temayül Yoklaması Genel Merkez tarafından görevlendirilen 4 yetkilinin gözetiminde yapılacak. Yoklamanın sonuçları açıklanmadan Genel Merkeze gönderilecek. Temayül Yoklamasına partinin il ve ilçe yöneticileriyle diğer teşkilat mensupları katılacak. Giresun’daki yoklama işlemleri 18 Kasım sabah saat 10’da başlayacak ve 16’da sona erecek. Temayül sonuçları Ankara’da yapılacak genel değerlendirmeden sonra belli olacak ve Aralık ayı içinde kamuoyuna açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir