Tirebolu, ‘ASIRLIK DESTANI’ böyle kutladı! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, ‘ASIRLIK DESTANI’ böyle kutladı!


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’ncü yıldönümü kutlamaları virüs engeline takılırken, her yerde olduğu gibi Tirebolu’da da tüm binalar bayraklarla donatıldı…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’ncü yıldönümü kutlamaları, tüm ülkeyi saran virüs engeline takılırken; her yerde olduğu gibi, asırlık destan Tirebolu’da da sosyal mesafe kurallarına uyularak büyük bir coşku içinde kutlandı.

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde, Tirebolu’da ilk olarak 23 Nisan Perşembe günü sabahı saat 9’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile Şube Müdürleri Yücel Sarıoğlu ve Altan Bal, Dumlupınar İlkokulu Müdürü Fahrettin Sarı, Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk/Ortaokulu Müdürü Ömer Göbel ve Kovanpınar İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Kayaş’tan oluşan Milli Eğitim Heyeti, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra anıt önüne gelen Fatma İyice Öztürk nezaretindeki CHP Tirebolu İlçe Örgütü mensupları da Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

Bu arada, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanı Burhan Takır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, sosyal medya üzerinden birer mesaj yayınlayarak, ulusal egemenliğimizin simgesi olan TBMM’nin açılışının 100’ncü yılını ve tüm çocukların bayramını kutladılar. Asırlık destanı virüs engeline rağmen doyasıya kutlamak için her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da tüm binalar Atatürk posterleri ve bayraklarla donatılırken; çocuklar da sosyal medya aracılığı ile çeşitli gösteriler yaparak, büyük Ata’ları tarafından kendilerine atfedilen bayramı kutlamak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Ayrıca, bayram dolayısıyla Tirebolu Kaymakamlığı tarafından şehir içinde saat 15’de arabalı konvoyla ilçedeki diğer mülki amirlerin katıldığı sirenli kutlama töreni de düzenlenirken, evlerinin pencerelerine ve balkonlarına çıkan vatandaşlar bu kutlamalara alkışlarla karşılık verdiler.

23 Nisan 1923’de kurulan TBMM’nin bugün 100’ncü yıldönümü. Bugünün ulu önder Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bundan önceki yıllarda tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanırken; bu yıl korona virüs salgını nedeniyle etkinlikler gerçekleştirilemeyecek. Milli Egemenlik Bayramı’nı bu yıl virüs salgını nedeniyle evlerimizin balkonunda İstiklal Marşı okuyarak kutlayacağız. Tüm yurtta bu gece saat 21’de bayrağımızı alarak balkonlara çıkacağız ve hep birlikte İstiklal Marşı’mızı okuyup, TBMM’nin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’ncü yılını kutlayacağız.

Bu vesileyle, dünyada çocuklara bayram armağan eden tek lider ATATÜRK’ü, bir kez daha saygı ve minnetle anıyor ve herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutluyoruz. Ne mutlu Türküm diyene..!