Tirebolu, Ata’sını özlemle andı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, Ata’sını özlemle andı!


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu M. Kemal ATATÜRK, ölümünün 81’nci yıldönümünde Tirebolu’da da saygı, sevgi ve özlemle anıldı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; ölümünün 81’nci yılında her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da saygı, sevgi ve özlemle anıldı. Tirebolu’daki anma törenine ilçe mülki erkanı ile daire amirleri, okul müdürleri ve gaziler katıldı.

Tirebolu’daki anma töreni, 10 Kasım Pazar günü sabahı saat 9’u 5 geçe 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Sirenlerin çalmasıyla birlikte 1 dakikalık saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu. Anma töreni daha sonra Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesi salonunda devam etti. Buradaki etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından şiirler okunup ödül töreni icra edildi. Bu arada, öğrenciler korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Tirebolu’da Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Yeniköy Mahallesi’nde caddeye dev Atatürk posterleri asılarak, Ata’ya olan bağlılık bir kez gündeme getirildi. Piri Reis’teki anma töreni, Atatürk konulu sunumla sona erdi.