Tirebolu Belediye Başkan adayı Cebecioğlu mu? - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediye Başkan adayı Cebecioğlu mu?


Ak Parti’de Tirebolu Belediye Başkanlığı için 12 aday adayı arasında Mehmet Cebecioğlu öne çıkan isimler arasında yer alıyor… 

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçimler öncesi, AK Parti’nin Tirebolu Belediye Başkan adayının kim olacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Aday adayları arasında öne çıkan ismin Mehmet Cebecioğlu olduğu ifade edilirken; Temayül Yoklamasında da ilk sıralarda yer aldığı söylenen  Cebecioğlu’nun, kamuoyu anketlerinde ve “sokağın sesinde” de ilk akla gelen isim olduğu öne sürülüyor. Aday adaylık başvurusunu yaptıktan sonra Tirebolu’da büyük bir heyecana neden olan Cebecioğlu, şu anda sessizliğini korurken, Tirebolu kamuoyu da Belediye Başkan adayı olarak Ankara’dan gelecek isme kilitlendi.

MEHMET CEBECİOĞLU KİMDİR?

03.03.1962 Tirebolu doğumlu olan, ilk ve orta öğrenimini Tirebolu’ da tamamlayan Cebecioğlu, vatani görevini Kars/Sarıkamış’ta yaptıktan sonra Tirebolu ilçesinde tarım ve kereste ticaretine başladı. Anavatan Partisi Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın çeşitli kademelerinde görev alarak 1997 yılında Anavatan Partisi Tirebolu İlçe Başkanlığını seçimli kongrede kazandı. 2001 yılında bu görevinden istifa etti. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılarak 2004 yılında gerçekleşen Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Giresun İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. İl Genel Meclisi Daimi Encümen Üyeliği ve çeşitli komisyon üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 yılında gerçekleşen Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Kontenjan Adayı olarak 2 dönemdir kazanılmayan Tirebolu Belediyesi’nin kazanılmasında aktif rol oynadı. Halen Belediye Meclis Üyeliğine devam eden Cebecioğlu, AK Parti’nin düzenlemiş olduğu “Siyaset Akademisi” programını da başarı ile tamamladı.  Evli ve 3 çocuk babası olan Cebecioğlu, orta derecede Fransızca bilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir