Tirebolu Belediyesi, 12. Giresun Günleri’nde… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi, 12. Giresun Günleri’nde…


Tirebolu Belediyesi tarafından kurulan stant, 25-28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da 12’ncisi gerçekleşen Giresun Günleri’ne damga vurdu…

Tirebolu Belediyesi, İstanbul’da bu yıl 12’ncisi gerçekleşen Giresun Günleri’ne damga vurdu. 25-28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenen 12. Giresun Günleri’nde adeta Tirebolu rüzgarı esti.Giresun Günleri organizasyonu nedeniyle Yenikapı’da Tirebolu Belediyesi tarafından kurulan stant, daha ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Çok sayıda üst düzey bürokrat ve milletvekilleriyle ilçe belediye başkanlarının katıldığı organizasyonda, hemşerilerine ev sahipliği yapan Tirebolu Belediyesi, 12’nci Giresun Günleri’ne adeta damga vururken; Tirebolu Çayı ile Tirebolu Mutfağı, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Giresun Günleri için İstanbul’a akın eden Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak başkanlığındaki Tirebolu Heyeti, kurulan stantta üst düzey konukları ağırlarken; Tirebolu’nun eski Kaymakamı Ömer Yaran’a, günün anısına Tirebolu Tablosu hediye edildi. Eski bakanlardan Nurettin Canikli ile çok sayıda milletvekilinin de ziyaret ettiği Tirebolu Stantında teşhir edilen yöresel ürünler büyük ilgi çekti. Çifte ödüllü Tirebolu Bezi ile Tirebolu Mutfağının da tanıtıldığı etkinlikte, Doğal Dükkan Restoranlar zincirinin İstanbul ayağını, hemşerilerinin hizmetine sunan genç iş adamı Şevket Alaattinoğlu’nun bu jesti, stantı ziyaret edenler tarafından büyük memnunlukla karşılandı.

4 gün süreyle Tirebolu rüzgarının estiği 12. Giresun Günleri’nde açılan Tirebolu Stantı, yerli ve yabancı ziyaretlerin ilgi odağı olurken; bu durum en çok Belediye Başkanı Karabıçak’ı mutlu etti. Yenikapı’daki organizasyonda Tirebolu’yu en iyi şekilde tanıttıklarını ifade eden Belediye Başkanı Karabıçak, 12. Giresun Günleri’ne adeta damga vuran Tirebolu Stantına katkıda bulunan tüm hemşerilerine sonsuz teşekkürlerini sunduğunu söyledi.