Tirebolu Belediyesi, köydeki öğrencileri de sevindirdi… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi, köydeki öğrencileri de sevindirdi…


Kısa bir süre önce ilçe merkezindeki okullarda başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 50 adet bisiklet dağıtan Tirebolu Belediyesi, şimdi de köy okullarında öğrenim gören 50 öğrenciye daha bisiklet hediye etti, bisikletlerin Dağıtım Törenine Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’de katıldı…

Tirebolu Belediyesi çocukları sevindirmeye devam ediyor. İlçenin köy okullarında öğrenim gören ve derslerinde başarı gösteren ihtiyaç sahibi 50 öğrenciye, öğretim yılının sona erdiği son günde (8 Haziran Cuma) karne hediyesi olarak belediye tarafından bisiklet dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucu, kısa bir süre önce ilçe merkezindeki başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 50 adet bisiklet dağıtımı yapan Tirebolu Belediyesi, köy okullarında okuyan öğrencileri de unutmayıp, onlara da karne hediyesi olarak bisiklet dağıttı. Tirebolu İmam-Hatip Lisesi Spor Salonunda 8 Haziran Cuma günü Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak nezaretinde gerçekleştirilen Bisiklet Dağıtım Törenine, aynı gün seçim çalışması nedeniyle ilçeye gelen Ak Parti Giresun Milletvekili ve birinci sıra vekil adayı Cemal Öztürk’de katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muammer Şimşek ve Recep Can’ın da hazır bulunduğu törende, köylerdeki okullardan gelen başarılı öğrencileri tebrik eden katılımcılar, çocuklara tek tek bisikletlerini vererek, onların neşe içinde geldikleri yerlere dönmelerini sağladılar.

Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, çocukların yarınlarımızın geleceği olduğuna dikkat çekerek, “Biz, belediye olarak her zaman okullarımızın ve öğrencilerimizin yanındayız. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçe merkezindeki ve köylerdeki başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize karne hediyesi olarak birer bisiklet vermeyi planlamıştık. Böylece, hem çocuklarımızı teşvik ettik ve hem de onların daha iyi tatil geçirmelerine fırsat hazırlamış olduk. İlçe bazında toplamda 100 öğrencimize bisiklet hediye ettik, bisikletleri alanlar güle güle kullansınlar” dedi.