Tirebolu Belediyesi’nden, berberlere kıyak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden, berberlere kıyak!


Tirebolu Belediyesi’ne ait Dezenfekte Timleri, 9-10 Mayıs günleri ilçedeki tüm berber ve kuaför salonlarını dolaşarak, ilaçlama çalışmaları yaptılar…

Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süreden beri kapalı olan ve 11 Mayıs’ta sosyal mesafe kuralına uygun olacak şekilde açılmasına karar verilen berberler ve kuaförler için tatil gününde de mesai yapan Tirebolu Belediyesi Dezenfekte Timleri, ilçedeki tüm berber ve kuaför salonlarında ilaçlama çalışmaları yaptılar.

Belediye Başkanı Burhan Takır ve yardımcıları Atilla Aydın ile Temel Cırıt’ın talimatları doğrultusunda, 9 ve 10 Mayıs Cumartesi ve Pazar günü ilçedeki tüm kuaför ve berber salonlarını dolaşan Dezenfekte Timleri, söz konusu salonlarda kapsamlı bir şekilde dezenfekte çalışmaları yaparak, bu mekanları açılışa hazır vaziyete getirdiler. Salonlarda hijyen olayına da dikkat çeken ekipler, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tekrar faaliyete geçen iş yerlerini, müşterileri en güzel şekilde ağırlayacak duruma getirirlerken; ilçedeki berberler ve kuaförler de ekiplerin bu çalışmalarından oldukça memnun kaldılar.

Berber ve kuaför esnafının uzun süredir kapalı kalması dolayısıyla hem onların ve hem de vatandaşların mağdur durumda kaldıklarına dikkat çeken Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ve yardımcıları, belediyenin her zaman esnafların yanında olduğunu belirterek, “Esnaflarımızın mağdur olmaması için biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Onların uzun süredir iş yapamaz halde olması, herkes gibi, bizleri de etkiledi. Esnafımız ne kadar iş görür ve çalışırsa, bundan biz de memnunluk duyarız. 11 Mayıs’tan itibaren yeniden açılan berberlerimizin ve kuaförlerimizin her zaman yanında ve yardımındayız. Bu esnaflarımızın da sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hijyenik bir ortamda çalışmalarından yanayız. Berber ve kuaförlerimize yeni dönem hayırlı olsun. Hepsine işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diliyoruz” şeklinde ifadeler kullandılar.