Tirebolu Belediyesi’nden Dezenfekte Timi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden Dezenfekte Timi!


İlçede korona virüse karşı çalışmalarını aralıksız sürdüren Tirebolu Belediyesi, kurduğu Dezenfekte Timi vasıtasıyla sokakları her gün ilaçlı suyla yıkıyor…

Tirebolu Belediye Başkanlığı; ilçede korona virüsle ilgili çalışmalarını daha etkili bir şekilde  yapabilmek amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü nezdinde İtfaiye Müdürlüğü ve Zabıta Denetim Müdürlüğü ekiplerinden oluşan geniş kapsamlı bir Dezenfekte Timi oluşturdu. Belediye Başkan Yardımcıları Temel Cırıt ve Atilla Aydın’da timin çalışmalarına bizzat eşlik ediyorlar.

İlçe genelindeki dezenfekte çalışmalarını oluşturulan tim vasıtasıyla sürdüren Tirebolu Belediyesi, cadde ve sokaklardaki yıkama ve ilaçlama faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor. İlçede korona virüs tedbirleri kapsamında; okullar, camiler, kamu alanları, kamu ve özel iş yerleri dahil tüm binalar özel solüsyonla dezenfekte ediliyor. Semt pazarı ve otopark alanıyla çevresinde de özel tedbirler alan ekipler, cadde ve sokakları köpüklü suyla yıkama çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanı Burhan Takır, ilçede korona virüs tedbirleri kapsamında belediye bünyesinde oluşturdukları timle mücadeleye devam ettiklerini belirterek, “Şehrimizde kamu alanları, cadde ve sokaklarımızın dezenfekte ve yıkama işlemlerini büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da kişisel temizlikleri başta olmak üzere ev ve işyerlerinin temizliklerine dikkat etmeleri ve mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaya özen göstermeleri gerekmektedir. Bu mücadeleyi ancak hep birlikte sürdürürsek başarılı olabiliriz” şeklinde değerlendirme yaptı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir