Tirebolu Belediyesi’nden, eğitime önemli destek! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden, eğitime önemli destek!

Tirebolu Belediye Başkanlığı, ilçenin köy ve merkez okullarında öğrenim gören 2 bin öğrenciye Satranç Takımı hediye etti…

Tirebolu Belediye Başkanlığı, ilçenin merkez ve köy okullarında öğrenim gören 2 bin öğrenciye Satranç Takımı hediye etti. Satranç Takımlarının öğrencilere dağıtımı için 5 Ekim Cuma günü çeşitli okullarda yapılan törene İlçe Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak; Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz katıldı.

İlçedeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin daha iyi yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla köy ve merkez okullarında bulunan 2 bin öğrenciye Satranç Takımı dağıtan Tirebolu Belediyesi’nin bu jesti, okullarda ve öğrenciler arasında büyük sevinç yaratırken; çocukların bu sevincine ortak olan İlçe Kaymakamı Yüce ve Belediye Başkanı Karabıçak, 5 Ekim Cuma günü beraberindekilerle birlikte okulları dolaşarak, satranç takımlarını öğrencilere tek tek kendi elleriyle dağıttılar.

Tirebolu Belediye Başkanlığınca okullara dağıtılan Satranç Takımlarını alan öğrenciler büyük sevinç yaşadılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz ve okul müdürleri, Belediye Başkanlığı’nın bu anlamlı jestinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam Yüce ile Belediye Başkanı Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Durmuşkaya’ya teşekkür ettiklerini bildirdiler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir