Tirebolu Belediyesi’nden köylere su hizmeti! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden köylere su hizmeti!


Su kaynaklarının azalması ve köylerde yaşanan içme su sıkıntısının giderilmesi amacıyla, Tirebolu Belediyesi talepte bulunan köylere tankerlerle su taşıyor...

Fındık hasat mevsiminin gelmesiyle birlikte köylerde nüfusun artışı, Tirebolu’da bazı köylerde içme suyu sıkıntısı yaşanmasına neden oluyor. Bu konuda köydeki vatandaşlara da içme suyu ulaştırmak için harekete geçen Tirebolu Belediyesi, talepte bulunan köylere tankerlerle su taşıyor.

Su kaynaklarının azalması ve köylerde yaşanan su sıkıntısının giderilmesi amacıyla Tirebolu Belediyesi İtfaiye Ekipleri, gelen taleplere anında cevap vererek, köy halkının mağduriyetini gidermeye çalışıyor. Gurbetçilerin de gelmesi dolayısıyla ilçedeki nüfusun oldukça arttığını ifade eden Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, “Kuraklıktan dolayı bazı köylerimizde içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Fındık hasat sezonu olması münasebetiyle halkımızın mağdur olmaması adına İtfaiye Müdürlüğümüze ait bir tankeri, su sıkıntısı çeken köylerimize tahsis ettik. Bize gelen taleplere hemen anında cevap veriyor ve ilgili köydeki depolara su takviyesi yapıyoruz. Belediye olarak ilçe merkezinde olduğu gibi, köylerimizdeki vatandaşların da sıkıntısını gidermek için çaba sarfediyoruz” diyerek, köylerden belediyeye talepte bulunmak isteyenlerin beyaz masadan veya sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini kaydetti.