Tirebolu Belediyesi’nden okullara boya desteği… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden okullara boya desteği…


2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı öncesinde ilçedeki okullara katkıda bulunan Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, Sakarya İlkokulu’nda fırçayı eline alarak sınıf boyadı…

Tirebolu Belediyesi, yeni eğitim-öğretim sezonu öncesinde ilçedeki okullara onarım ve temizlik konusunda destek oluyor. Bu amaçla Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, ilçedeki tüm okulları tek tek dolaşarak, eğitim kurumlarındaki ihtiyaçları gidermeye çalışıyor.

İlçedeki okul ziyaretlerine 5 Eylül’de Anadolu Lisesi’nden başlayan Belediye Başkanı Karabıçak, hem söz konusu okula yeni atanan müdür  Kemal Ergül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve hem de okulda görülen ihtiyaçları yerinde tespit etti. İlçedeki okulların ihtiyaçlarını görmek ve okullara destek olmak amacıyla ziyaretlerini sürdüren Karabıçak, ikinci gün gittiği Sakarya İlkokulu’nda fırçayı eline alarak boya yaptı. Okul müdürü Zihni Yılmaz’a boya ve boyacı işçi konusunda yardım sözü veren Başkan Karabıçak’ın bu jesti, eğitim camiasında büyük memnunluk yaratırken; yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki tüm okulların boya ihtiyacının belediye tarafından karşılanacağı bildirildi.