Tirebolu Belediyesi’nden plaj yasakları! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden plaj yasakları!


Pandemi süreci dolayısıyla hayatın normalleşmesi kapsamında salgınla ilgili önlemlerini sürdüren Tirebolu Belediyesi, şehir merkezindeki plajlarda çadır kurulmasını yasakladı…

Korona virüs sürecinde normalleşen hayata geçilmesi kapsamında pandemiyle ilgili önlemlerini aralıksız olarak sürdüren Tirebolu Belediyesi, halkın sağlığının korunması amacıyla şehir içindeki plajlara bazı yasaklar getirdi ve uyarı levhaları astı.

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte vatandaşların ilçedeki plajlara hücum ettiğini gören Tirebolu Belediyesi, özellikle şehir içinde bulunan plajlarda salgınla ilgili tedbirlere azami dikkat gösterilmesi için, plajların giriş kısımlarına uyarıcı pankartlar astı. Plajlarda ateş yakmanın, kamp kurmanın ve çadır açmanın yasaklandığını bildiren Tirebolu Belediyesi, kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını kaydederken; plaj işletmecilerinin de bu konuda gereken tedbirleri almalarını istedi.

Salgın süreci devam ettiği için plajlarda ve kamusal alanlarda her türlü sağlık önlemlerinin alınması gerektiğinin altını çizen Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, halk ve çevre sağlığı açısından bunun çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bizim için halkımızın sağlığı en önde gelir. Plajlarımızda ve kamusal alanlarda herkesin kurallara uyması ve çevreyi koruması gerekir. Alınan tedbirlere uyarsak, sorun çıkmaz ve hepimiz huzurlu oluruz” dedi.