Tirebolu Belediyesi’nden Toplu Sünnet Şöleni… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Belediyesi’nden Toplu Sünnet Şöleni…


Tirebolu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen şölende, sünnet için kayıt yaptıran 50 çocuğa bisiklet de hediye edildi…

Tirebolu Belediye Başkanlığı, ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerden 50 çocuk için Toplu Sünnet Şöleni düzenledi. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında daha önceden tespit edilen 50 çocuk için düzenlenen Sünnet Şöleni 17 Haziran Pazar günü saat 15’de gerçekleşti.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ile Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve Başkan Yardımcısı Osman Ayvaz’ın da hazır bulunduğu Sünnet Şöleninde, kale önünde kurulan sahnede ünlü illizyonist Sabu ve asistanı Nurden ile kukla Mehmet Özyavusta’nın sunduğu birbirinden güzel gösteriler etkinliğe ayrı bir renk katarken; sünnet olacak çocukların şölen öncesinde araç konvoylarıyla şehir içinde tur atması, ilçede adeta bayram havası estirdi.

İki bayramı bir arada kutlayan minik çocuklar ve aileleri, heyecan içinde sahnede sunulan gösterileri izlerlerken; Belediye Başkanı Karabıçak ile Ak Parti İlçe Başkanı Durmuşkaya ve Başkan Yardımcısı Ayvaz’da, erkekliğe ilk adımlarını atacak çocukların yaşadığı coşkuya ortak oldular. Şölen sırasında ünlü illizyonist Sabu’nun sahne şovu, çocukları ve diğer izleyenleri adeta büyüledi. Bu şovdan sonra sahneye davet edilen sünnet çocukları, Belediye Başkanı Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Durmuşkaya ile şölen anısına toplu fotoğraflar çektirdiler.

SÜNNET ÇOCUKLARINA BİSİKLET DE DAĞITILDI

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçede ilk kez düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni dolayısıyla sünnet çocuklarına birer bisiklet de hediye eden Belediye Başkanı Karabıçak, bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Belediyemizin gerçekleştirmiş olduğu şölen Tirebolu’da bir ilk olup, ihtiyaç sahibi 50 çocuğun erkekliğe ilk adımlarını atacak olması, bizleri çok mutlu edecektir. Bugün bir bölümünü tamamladığımız şölenin ikinci bölümü için kayıt yaptıran çocuklarımızı önümüzdeki Salı günü belediye araçlarıyla Giresun’a götürüp Ada Hastanesi’nde toplu olarak sünnet ettireceğiz” dedi.