Tirebolu Bezi Atölyesi faaliyete geçirildi… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Bezi Atölyesi faaliyete geçirildi…


Tirebolu Belediyesi’ne birincilik ödülü kazandıran ‘Tirebolu Bezi Projesi’ni hayata geçiren atölyenin açılışına; proje ortağı Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlileri de katıldı…

Tirebolu Belediyesi’ne ödül kazandıran “Tirebolu Bezi Projesi”ni hayata geçirecek olan atölyenin açılışı yapıldı. İlçenin Çarşı Mahallesindeki bir binada konuşlandırılan atölyenin açılışına, proje ortağı olan Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin bazı Öğretim Görevlileri de katıldı.

Tirebolu Belediyesi tarafından projelendirilen ve 2017 yılı Eylül ayında İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde gerçekleşen “Yaşatan Şehirler” konulu yarışmada, birincilik ödülüne layık görülen “Tirebolu Bezi Projesi”, 24 Mart 2018 Cumartesi günü yapılan atölye açılışı ile hayata geçirilmiş oldu. Yöremizde çokça bulunan ısırgan lifinden üretilecek olan Tirebolu Bezi, ilçe ekonomisine sağlayacağı katkı ile iş istihdamı yaratılmasına da olanak hazırlayacak.

Tirebolu Bezi Atölyesi’nin açılışı Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya tarafından yapılırken; törende, proje ortağı Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Feriya Akpınarlı, Doç. Dr. Fatmanur Başaran, Dr. Pınar Arslan ve uzman Özge Öztürk gibi isimler de hazır bulundu. Atölyenin açılışında dokuma tezgahlarına ilk ilmeği atan Belediye Başkanı Karabıçak, böylesine önemli bir projeyi hayata geçirmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, söz konusu projenin Tirebolu’ya hayırlı-uğurlu olmasını diledi. Dokuma sanayiinde ilçemizin adını da duyuracak olan Tirebolu Bezi Atölyesi’ni gerçekleştiren belediyemizi ve bu projeyi ortaya çıkaran danışmanları da yürekten kutluyoruz.