Tirebolu Bezi Projesi’ne bir ödül daha… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Bezi Projesi’ne bir ödül daha…


Yurt genelinde 32 üye belediyenin 91 projeyle katıldığı Sağlıklı Kentler Birliği 2018 Yılı Sağlıklı Şehirler Yarışması’nda, Tirebolu Bezi Projesi bir kez daha ödüle layık görüldü…

2018 Yılı Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’na katılan Tirebolu Belediyesi’ne bir ödül daha geldi. Tirebolu Belediyesi’nin “Sürdürülebilir Yaşam İçin Üretiyor” adlı projesi, bir kez daha ödül almaya hak kazandı.

Türkiye genelinde 32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu ve bu yıl 10’ncusu düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’na “Tirebolu Bezi” Projesiyle katılan Tirebolu Belediyesi’ne aynı proje için bir yıl aradan sonra ikinci defa ödül verildi.

Ödül almaya hak kazanan “Tirebolu Bezi Projesi” ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Tirebolu Belediyesi’ne ikinci kez layık görülen ödülü almak için 12-14 Eylül tarihlerinde İstanbul Kadıköy Belediyesi’nde düzenlenecek törene katılacağını belirterek, söz konusu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiğini yineledi. Öte yandan, Tirebolu Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Tirebolu Bezi Projesi”ne bir yıl kadar önce de İzmir’de ödül verilmişti.