Tirebolu, bir beyefendisini kaybetti! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, bir beyefendisini kaybetti!


İlçenin Yeniköy Mahallesi eşraflarından Nakipoğlu Ailesinin sevilen ve sayılan ismi Salim Nakipoğlu (90); hayata veda ederek, ailesini, yakınlarını ve sevenlerini üzdü..!

Tirebolu, bir ulu çınarını daha kaybetti! İlçenin tanınmış sülalelerinden Nakipoğlu Ailesinin sayılan ve sevilen şahsiyeti, Yeniköy Mahallesi sakinlerinden eski esnaf Salim Nakipoğlu (90), yaşamını kaybetti. Tirebolu’nun saygın büyüklerinden biri olan Salim Nakipoğlu’nun beklenmedik ölümü; ailesini, yakınlarını ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

Tirebolu Yeniköy Mahallesi eşraflarından evli ve 3 erkek çocuk babası Salim Nakipoğlu, Galatasaray Lisesi mezunu olup, Sarı-Kırmızılı kulübün Divan Kurulu üyesiydi. Futbola olan bağlılığı ve Galatasaray’a olan aşırı tutkusuyla bilinen Nakipoğlu, ayni zamanda ilçenin kulübü Tireboluspor’un da kurucu üyelerinden biriydi. Mavi-Beyazlı camiada kulüp başkanlığı da yapan Nakipoğlu’nun; oğulları Mustafa, İhsan ve merhum Engin Nakipoğlu’da Tireboluspor’da bir zamanlar futbol oynamışlardı. Ailenin hayatta kalan büyüklerinden biri olan Salim Nakipoğlu, merhum Salih ve Çınar Nakipoğlu ile Demirbank eski Genel Müdürü Mete Nakipoğlu’nun kardeşleri olup, Tirebolu’da sakin bir yaşam sürdürüyordu. Yakın zamana kadar oğlu İhsan ile birlikte ilçede esnaflık yapan ve beyefendi kişiliğiyle tanınan Salim Nakipoğlu, bir süre önce yaşlılıktan dolayı evinde istirahat etmeye başlamıştı.

İş hayatında çalışmayı çok seven ve Tirebolu’da yaşamını idame ettiren sevilen esnaf, Sevil Nakipoğlu’nun biricik eşi, Mustafa, İhsan ve merhum Engin Nakipoğlu’nun sevgili babaları Salim Nakipoğlu, 10 Mayıs Cuma günü ebediyete intikal ederken; cenazesi 11 Mayıs Cumartesi günü toprağa verildi. Yeniköy Mahallesinin değerli büyüklerinden Salim Nakipoğlu için 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11.30’da iki ayrı helallik töreni yapıldı. Önce plaj mevkiindeki evinin önünde kalabalık bir cematin katıldığı törenle alınan helallikten sonra, merhumun naaşı 14 Evler semtindeki baba ocağına getirildi, buradaki helalliğin ardından Yeniköy Mahallesi Camiine götürüldü. Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır’ın da katıldığı cenazede, Salim amcamızı kalabalık bir topluluk son yolculuğuna uğurladı.

 

Cenaze törenine katılanlar aile yakınlarına taziyede bulunurlarken; tabutuna Galatasaray forması asılan Salim Nakipoğlu gözyaşları içinde uğurlandı. Merhumun naaşı, Yeniköy Camiinde Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra yine Yeniköy Mahallesi Aile Kabristanlığında defnedildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum Salim amcamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…           


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir