Tirebolu, bir dönem sonra “TAKIR” dedi… | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, bir dönem sonra “TAKIR” dedi…

Belediye Başkanlığı için 3 adayın yarıştığı seçimde Tirebolu’daki seçmenler, Millet İttifakı’nın desteklediği CHP adayı Burhan Takır’ı göreve getirdi…

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Tirebolu’da da büyük bir heyecanla beklenen Yerel Seçimler sona erdi ve Tirebolu’daki seçmenler tercihini Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Burhan Takır’dan yana kullandı. 3 adayın yarıştığı Tirebolu’da CHP adayı Takır ilçenin yeni Belediye Başkanı oldu.

Giresun ve ilçelerinde 31 Mart Pazar sabahı saat 07’de başlayan oy kullanma işlemi saat 16’da sona erdi ve mahallelerde bulunan sandıklar tek tek açılarak tasnif işlemine geçildi. 8 mahalleden oluşan Tirebolu’da seçmenler Belediye Başkanlığı için CHP adayı Burhan Takır’a EVET diyerek, 5 yıllık süre için kendisine onay verdiler.

İlçe merkezindeki sandık verilerinden edinilen ve henüz resmi olmayan sonuçlara göre, Burhan Takır Tirebolu’nun yeni Belediye Başkanı olurken; İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliği için hangi partinin ne kadar üye kazandığı henüz kesinleşmedi. Öte yandan, Tirebolu’da Belediye Başkanlığı için seçim sonuçlarının belli olmasından sonra CHP İlçe Teşkilatı önünde toplanan kalabalık Burhan Takır’ı tebrik yağmuruna tutarak, büyük sevinç yaşadı. Daha sonra da arabalarla CHP bayraklarıyla şehir içinde gövde gösterisi yapan partililer, “En büyük başkan bizim başkan, yaşa-varol Burhan Başkan” sloganlarıyla Takır’a sevgi gösteridinde bulundular.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak Tirebolu’da Belediye Başkanlığını kazanan Burhan Takır’ı tebrik ediyor ve seçim sonuçlarıyla ilgili diğer tüm teknik bilgileri yarınki bültenimizde duyuracağımızı dikkatlerinize sunuyoruz.


Tirebolu, bir dönem sonra “TAKIR” dedi…” için bir yorum

  1. Tirebolu’nun evladı ,Tirebolu sevdalısı Burhan TAKIR başkanımı ve ekibini kutlarım.İnşallah Tirebolu’da yaşanan çirkin ve ranta dayalı yapılaşmaya son verilecektir.Sonsuz başarılar dileğimle kazanan Tirebolu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir