Tirebolu, bir eğitimciyi daha kaybetti! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, bir eğitimciyi daha kaybetti!


Aslen Tirebolulu olup uzun yıllar Samsun’da öğretmenlik yapan Yusuf Sırgancı (65), başkent Ankara’da yatmakta olduğu hastanede yaşamını kaybederek, ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu..!

Tirebolu, bir eğitimciye daha kaybetti. Tirebolu Yılgın Köyü eşraflarından merhum Ormano Hüseyin Sırgancı’nın büyük oğlu emekli öğretmen Yusuf Sırgancı (65), başkent Ankara’da tedavi görmekte olduğu hastanede 28 Ocak Pazar günü yaşamını yitirerek, ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

Uzun yıllar Samsun’da 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan ve 2012 yılında emekliye ayrılan evli ve bir kız çocuğu babası Yusuf Sırgancı, bir süreden beri Ankara’da kalp yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. Son günlerde iyice ağırlaşan ve 28 Ocak Pazar günü saat 11 sıralarında yaşama veda eden talihsiz eğitimci için 29 Ocak Pazartesi günü memleketi Tirebolu’da hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Naaşı Ankara’dan Tirebolu’ya getirilen Yusuf Sırgancı’nın Yeniköy Mahallesindeki baba evine gelen yakınları ve sevenleri, kardeşi Yalçın Sırgancı’ya ile acılı eşi Songül hanıma ve biricik kızları Pelin’e taziyede bulundular. Emekli eğitimci Sırgancı’nın baba evinden Yeniköy Camii avlusuna getirilen naaşı, Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra Yılgın Köyü Mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspress Ailesi olarak, merhum kardeşimiz Yusuf Sırgancı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet, ruhu şad olsun…