Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
YAŞAM

Tirebolu, bir kez daha yasa boğuldu!

Hollanda’daki aile içi katliamda hayatlarını kaybeden Taşkın ve Kandemir Ailelerinin 4 ferdi, 3 Nisan Cuma günü  gözyaşları arasında Tirebolu’da toprağa verildi…

Tirebolu böyle bir acı görmedi. Yaklaşık bir haftadır yasta olan ve Hollanda’dan gelecek cenazeleri bekleyen Tirebolu, bir kez daha yasa boğuldu. Hollanda’daki aile içi katliamda hayatlarını kaybeden Kandemir Ailesine mensup 4 kişinin cenazeleri, 3 Nisan Cuma günü Tirebolu’ya getirilerek, iki ayrı camide kılınan namazdan sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hollanda’nın Breda kentine bağlı Etten-Leur kasabasında oturan ve geçen hafta sonu yedikleri pizzadan zehirlenerek hayatlarını kaybeden Kandemir Ailesine mensup babaanne, gelin ve 2 torun için, aile yakınları ve Tirebolu yasa bürünmüştü. Hollanda Konsolosluğunda defin için gerekli işlemleri tamamlanan ve hava yolu ile İstanbul’dan Trabzon’a getirilen cenazeler, aile yakınları tarafından hava alanından alınarak memleketleri Tirebolu’ya getirildi. Kandemir Ailesinin gelini olan ve Durmuşoğlu Ailesinin kızları Hikmet Kandemir için ilk cenaze töreni Hamam Mahallesinde yapıldı ve emekli öğretmen Hikmet Kandemir, Cintaşı Camiinde kılınan namazın ardından ikindi saatlerinde aile yakınlarının katılımı ile Kurucakale Mezarlığında toprağa verildi.

Babaanne Hikmet Kandemir’in gelini Gülcan ve torunları Deniz ile Atakan’ın cenazeleri de aynı günün akşamı aile yakınları tarafından saat 17.30 sıralarında Yeniköy Mahallesi Camiine getirildi. Taşkın Ailesinin kızları Gülcan ile onun çocukları olan Deniz ve Atakan için Yeniköy Camiinde ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Taşkın Ailesinin acılarını paylaşmak için cami önüne akın eden yakınları ve mahalle halkı, zorunlu olarak sosyal mesafe kurallarını da çiğneyerek, aileye taziyede bulunurlarken; anne Hayrünisa Taşkın ile baba Salih Taşkın ve aile yakınları güçlükle ayakta durabildi. Geniş güvenlik önlemleri altında kılınan cenaze namazını müteakip, Taşkın Ailesinin kızları Gülcan ile torunları Deniz ve Atakan, Yeniköy Mahallesi Aile Kabristanlığında gözyaşları arasında yan yana defnedilirken; aile fertleri ve yakınları mezar başında da hıçkırıklara boğuldu. Defin işleminin ardından cenazeye katılanlar sosyal mesafe kuralına da riayet ederek mezarlıktan ayrıldılar.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak her iki taraf ailesine başsağlığı ve sabır; elim olayda hayatlarını kaybedenlere de Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Allah böylesine büyük bir acıyı hiç kimseye göstermesin…     

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler