Tirebolu caddelerinde renk cümbüşü… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu caddelerinde renk cümbüşü…


Tirebolu Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi Ekipleri, şehrin ana caddelerini ve muhtelif yerlerini rengarenk çiçeklerle donattı…

Tirebolu Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi tarafından ilçe sahilinden geçen ana yoldaki refüjler başta olmak üzere şehrin muhtelif caddelerine dikilen ve ekilen lale soğanları ile rengarenk çiçekler, ortaya çok güzel manzaralar çıkarırken, bu manzara görenleri de adeta büyülüyor.

Tirebolu’da baharın gelişini müjdeleyen rengarenk çiçekler, caddelerde harika bir renk cümbüşü ortaya çıkarırken; çiçeklerle bezeli caddelerde gezen vatandaşlar, seyrine doyamadıkları kısa ömürlü çiçekleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmekten de geri kalmıyorlar.

Parklarda, meydanlarda, yol kenarlarında ve orta refüjlerde boy gösteren laleler, papatyalar ve rengarenk çiçekler, görenleri büyülerken; ortaya çıkan kartpostallık görüntüler de şehre ayrı bir güzellik katıyor.

Tirebolu’ya baharın geldiğini hissettirmek istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, “Ekiplerimizin şehir içinde yaptığı peyzaj ve çiçeklendirme çalışmalarıyla ilçemize güzel bir görünüm kazandırdık. Yaz mevsimi boyunca ilçemizin rengarenk çiçeklerle bezenmiş olması, ortaya çıkardığı görüntü itibariyle insanlara haz ve huzur veriyor. Halkımız sahilde ve caddelerde dolaşırken, çiçeklerle haşır-neşir olup kartpostallık görüntüleri de kameralarına yansıtıyorlar” diyerek, şehri süsleyen çiçeklerin herkes tarafından korunup kollanmasını istediğini de sözlerine ekledi.