Tirebolu Çayı, Karadeniz Ticaret’ten sorulur! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Çayı, Karadeniz Ticaret’ten sorulur!


İlçenin Körliman Mahallesindeki bakkal dükkanını 42 nolu Tirebolu Çayı ile dolduran deneyimli esnaf Faruk Karadeniz, gurbetçilere uygun fiyatla bol bol çay satıyor…

Tirebolu’da 42 nolu meşhur Tirebolu Çayı’nın tek adresi olan esnaf Faruk Karadeniz’in sahibi olduğu Karadeniz Ticaret, özellikle yaz mevsimlerinde gurbetçilerin akınına uğruyor. İlçenin Körliman Mahallesinde esnaflık yaşamını sürdüren Karadeniz, Tirebolu’da 42 nolu Tirebolu Çayı’nın tek adresi olarak biliniyor.

Tirebolu’da Çatal Mahallesinde 1982 yılında başlattığı esnaflık hayatını başarıyla sürdüren ve 10 yıl önce buradan dükkanını Körliman Mahallesine taşıyan Faruk Karadeniz, 3’ü de öğretmen olan oğullarıyla müşterilerine en güzel hizmeti veriyor. Bakkal dükkanında Tüp Bayiliği de yapan ve özellikle Tirebolu Çayı arayan müşterilerine mevsimlik çayları uygun fiyattan sunan yılların esnafı Karadeniz, “Bizim için müşteri memnuniyeti ön planda gelir. Dükkanımızda mevsimlik olarak bulundurduğumuz 42 nolu Tirebolu Çayı, özellikle gurbetçi hemşerilerimizin yoğun ilgisini çekiyor. İş yerimizde tekel fiyatı üzerinden çay satışı yapıyoruz. Şu anda elimizde bol miktarda yeni ürün Mayıs ayı çayı var. Özellikle gurbetten gelenler bu çaya yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz de bundan büyük memnunluk duyuyoruz” diyerek, dükkanda yaptıkları satışlarla meşhur Tirebolu Çayını tanıtmaktan mutlu olduklarını ifade ediyor.

Tirebolu’da esnaflık mesleğine genç yaşta başladığını ve 31 yıldan bu yana ilçede bu mesleği başarıyla yürüttüğünü de belirten Karadeniz, sporcu kimliğiyle de tanınıyor. 3 erkek çocuk babası olan Karadeniz, çocuklarıyla da gurur duyduğunu belirterek, “Esnaflığı çocuklarım sayesinde başarıyla yürüttüm. Çocuklarım hem okudu ve hem de spor yaptı. Boş zamanlarında onlar en büyük yardımcım oldu. 3 oğlum da ilçemizin takımı Tireboluspor’da futbol oynadı. Şimdi hepsi öğretmenlik yapıyor. Yaz tatilinde yine onlar en büyük yardımcım. Onlarla da ayrıca gurur duyuyorum” dedi. Tirebolu’nun sevilen esnafı Faruk Karadeniz’in 3 oğlundan en büyüğü Yalçın (37), Sinan (30) ve Altay (27) yaşında. Ailenin gururu olan çocukların hepsi  öğretmen ve aynı zamanda babalarının en büyük yardımcıları konumunda. Onlar da babaları gibi esnaflık mesleğini çok seviyorlar ve tatil zamanlarında babalarına destek oluyorlar. Ne diyelim, Allah ağızlarının tadını bozmasın..! Sporcu babanın sporcu çocukları olarak, öğretmen kardeşleri de kutlamak gerekir.