Tirebolu CHP’de, Durmuşkaya’da aday oldu! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu CHP’de, Durmuşkaya’da aday oldu!


CHP Tirebolu İlçe Örgütünde kongre hazırlıkları devam ederken; İlçe Başkanlığı için aday adayı olan isim sayısı 4’e çıktı…

Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı’nda bir yandan kongre hazırlıkları sürdürülürken, bir yandan da İlçe Başkanlığı için aday adayı olan isimler, delege bazında hummalı bir çalışma temposuna girdiler. Tirebolu’da CHP İlçe Başkanlığı için daha önce 3 olan aday adayı sayısı, eski Gençlik Kolları Başkanı Sırrı Durmuşkaya’nın da devreye girmesiyle 4’e çıktı.

Tirebolu CHP’de son olarak ortaya çıkan başkan adayı Durmuşkaya, gençlerden oluşan bir yönetimle göreve talip olduğunu belirterek, “Gençlik gelecektir. Gelecek biziz. Biz geleceğiz” sloganıyla yola çıktığını söylerken; artık gençlerin de politikada söz sahibi olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Gelecek yıl yapılacak olan 37’nci Büyük Kurultay’a hazırlanan CHP’de, ilçe kongrelerinin 14 Aralık 2019 ile 27 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklanırken; Tirebolu’da İlçe Başkanlığı için aday adayı olan mevcut başkan Mustafa Karadeniz, Kaya İhtiyaroğlu ve Fatma İyice Öztürk’ten sonra Sırrı Durmuşkaya’nın da çalışmalara koyulduğu ve 8 Kasım ile 1 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak delege seçimleri için hummalı bir şekilde hazırlıklar yaptıkları öğrenildi.