Tirebolu CHP’de “İYİCE” dönemi! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu CHP’de “İYİCE” dönemi!


CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nda 37’nci olağan kongre yapıldı ve 3 adayın yarıştığı kongrede Fatma İyice, CHP’nin yeni İlçe Başkanı oldu…

Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı’nda yeni döneme ait İlçe Başkanlığı seçiminin gerçekleştiği olağan kongre, 17 Ocak Cuma günü yapıldı ve 69 delegenin oy kullandığı genel kurulda  Fatma İyice, CHP’nin yeni İlçe Başkanı oldu.

17 Ocak Cuma günü Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda saat 10’da başlayan ve geniş bir katılımla gerçekleşen kongreye CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’da katıldı. Kongrede ayrıca, CHP eski milletvekili Eşref Karaibrahim ile İl Başkanı Fikri Bilge, eski İl Başkanı Sinan Kitapçı, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Demiroğlu ve Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Zekiye Kılıç gibi isimler de hazır bulundu.

Keşap, Espiye, Piraziz, Bulancak, Eynesil ve Yağlıdere İlçe Başkanlarının da katıldığı kongrede, İYİ Parti Tirebolu İlçe Başkanı Erdinç Bektaş ile MHP Tirebolu İlçe Başkanı A. Durmuş Memiş’de konuklar arasında yer aldı. CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ile Espiye İl Genel Meclisi Üyesi Mürsel Önal ve Tirebolu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’nin de katıldığı kongrede, CHP İl Engelliler Komisyonu Başkanı Ayça Kozluca’da hazır bulundu.

Tirebolu CHP İlçe Başkanı Mustafa Karadeniz’in açılış konuşmasıyla başlanan kongrede, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Heyetinin seçimi yapıldı. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın Divan Başkanlığına seçildiği genel kurulda, Sadiye Himoğlu ile Şefik Durdu’da katip üye olarak seçildiler. Divan Heyetinin oluşmasından sonra konuşmalara geçildi ve ilk sözü alan eski vekil Karaibrahim, kongrenin demokrasi şöleni içinde geçmesini dileyerek, 3 adayın yarışacağı kongrede kazananın Tirebolu olması temennisinde bulundu. Ardından CHP İlçe Başkanı Karadeniz, söz aldı ve sitemli bir konuşma yaptı. CHP’ye hizmetinin devam edeceğini söyleyen Karadeniz, İlçe Başkanlığı için adaylıktan çekildiğini belirterek, tüm adaylara başarılar diledi. Karadeniz’den sonra kürsüye çıkan İl Genel Meclisi Üyesi Cebeci, birlik ve beraberlik mesajları vererek, Tirebolu için çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Adaylardan önce son konuşmayı CHP İl Başkanı Bilge yaptı ve o da kongreye başarı dileklerini sundu. Kişisel konuşmaların ardından sırayla adaylar kürsüye davet edildi ve 3 aday Emin Aydın, Kaya İhtiyaroğlu ve Fatma İyice birer konuşma yaptılar. Adayların konuşmasının ardından CHP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Devrim Bayrak’a, Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Başkan adayı Fatma İyice ve İYİ Parti Tirebolu İlçe Başkanı Erdinç Bektaş’a, 2019 seçimlerinde gösterdikleri başarılarından dolayı birer Teşekkür Plaketi verildi.

Sakin bir havada geçen kongrede daha sonra seçimlere geçildi ve CHP’ye kayıtlı 79 delegeden 69’u seçimde oy kullandı. 3 adayın seçime katıldığı kongrede en fazla oyu (34) alan Fatma İyice, CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı olurken; diğer adaylardan Kaya İhtiyaroğlu 20 ve Emin Aydın’da 15 oy aldı. Tirebolu CHP İlçe Başkanlığı’nı kazanan İyice’nin listesinde Sadiye Himoğlu, Abdullah Takır, Zeki Coşkun, Reyhan Bal, Kemal Devrim Bayrak, Cemal Kizir, Hüseyin Olgun, Fahri Köksal, Şuayip Demir ve Ramis Dursun Yönetim Kurulu asil üyeliklerine seçildiler. CHP’nin yeni İlçe Başkanı İyice’yi ve yöneticilerini tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir