Tirebolu CHP’de kongre heyecanı! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu CHP’de kongre heyecanı!


Merkez ve köy delege seçimlerini tamamlayan Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı’nda kongre için geri sayım başladı…   

Tirebolu İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı yaşanmaya başlandı. Merkez ve köy delege seçimlerini tamamlayan teşkilatta, İlçe Başkanlığı seçimi için geri sayım başlarken; başkanlık koltuğuna aday olan isimler kulis faaliyetlerine yöneldiler.

Tirebolu’da 8 mahalle için 28 ve 47 köy için 51 delegenin belirleneceği seçimler, Cuma ve Pazar günü kurulan sandıklarla belli olurken; İlçe Başkanlığı için şimdiye kadar müracaatlarını yapmış olan 4 isim, kongreyle ilgili hazırlıklara koyuldu. Delege seçimleri öncesinde parti binasında bir araya gelen 4 aday, birlik ve beraberlik mesajları verirken; CHP’de yerleşmiş bulunan uzlaşma kültürü çerçevesinde birbirleriyle fikir yarışması içinde olacaklarını ve kongre sürecine şeffaf ve demokratik yöntemlerle hazırlanacaklarını belirterek, delegelerin teveccüh göstereceği adayın ilçe başkanı olacağını kaydettiler.

CHP’de Tirebolu İlçe Başkanlığı’na talip olan 4 aday Mustafa Karadeniz, Kaya İhtiyaroğlu; Fatma İyice Öztürk ve Sırrı Durmuşkaya; kongre öncesi verdikleri mesajlarda, birlik ve beraberlikten yana olduklarını ve parti çatısı altında aldıkları görevi büyük bir aşkla yerine getireceklerini ifade ederek, “Biz, birlik ve beraberlik içinde halkımızın içinde bulunduğumuz durumda çıkış reçetesinin CHP’de olacağını göstereceğiz. Asla unutmuyoruz ki, Türkiye’nin umudu CHP’dir ve CHP’dedir” şeklinde ortak görüş içinde olduklarını bildirdiler. Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı’nda başkanlık seçimi 14 Aralık 2019 ila 27 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak. Kongre tarihine kadar bakanlık için ortaya başka isimlerinde çıkabileceği öne sürülürken; Tirebolu CHP’de İlçe Başkanlığı seçimlerinin bir hayli çekişmeli geçeceği kaydedildi.