Tirebolu Cumhuriyet, grup birincisi oldu… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Cumhuriyet, grup birincisi oldu…


Yıldız Kızlar Futsal’da il birincisi olarak Gümüşhane’deki grup maçlarına katılan Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu, burada da birinci oldu ve bir kez daha göğsümüzü kabarttı…

Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu tarih yazmaya devam ediyor. 2017-2018 dönemi Giresun Yıldız Kızlar Futsal Şampiyonasında ikinci kez birincilik kürsüsüne çıkarak, gruplara katılma hakkını elde eden Cumhuriyet Ortaokulu, Gümüşhane’de gerçekleşen Grup Şampiyonasında da birinci olarak bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Gümüşhane’de geçen hafta sonu yapılan grup müsabakalarında başarılı sonuçlara imza atan ve oynadığı 2 maçı da kazanarak, bölge birincisi olan Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu Yıldız Kızlar Futsal Takımı, Türkiye yarı finallerine katılmaya hakkını elde etti. Okulun Beden Eğitimi Öğretmenleri Ezgi Burçin Erdal ve Yasef Erdal nezaretinde katıldığı grup maçlarından birinci olarak dönen Cumhuriyet Ortaokulu’nun bu başarısı ilçemizde ve Milli Eğitim camiasında büyük memnunluk yaratırken; ödenek yokluğu yüzünden yarı finallere katılamama ihtimali söz konusu olan okulumuzun, yarı finallere mutlaka katılmasının sağlanması isteniyor. İl ve ilçe yöneticilerimizin bu konuda ilgili okulumuza gereken desteği sağlaması bekleniyor.