Tirebolu Cumhuriyet, il birincisi oldu… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Cumhuriyet, il birincisi oldu…


Giresun Ortaokullararası Bilgi Yarışması’nda büyük bir başarıya imza atan ilçemiz Cumhuriyet Ortaokulu, iki yıl aradan sonra adını bir kez daha il birinciliğine yazdırdı…

Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu, Bilgi Yarışmasında bir kez daha il birincisi olma başarısını göstererek gurur kaynağımız oldu. Giresun’da iki aşamalı olarak yapılan yarışmada 17 okul arasında 4’lü finale kalan temsilcimiz Cumhuriyet Ortaokulu, 17 Nisan’da gerçekleşen finalde tüm rakiplerini geçerek, adını bir kez daha il birinciliğine yazdırdı.

Önce ilçede yapılan Bilgi Yarışmasında birinci olan ve ildeki yarışmaya katılan Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu; finalde Espiye, Dereli ve Şebinkarahisar temsilcileriyle yarıştı. 17 Nisan’da Giresun Mustafa Kemal Ortaokulu’nda yapılan finalde 15 sorudan 11’ine doğru cevap veren Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu, iki yıl aradan sonra bir kez daha il birinciliğini ilçemize getirme başarısını gösterdi. Ortaokullar arasındaki Bilgi Yarışmasına Yavuz Selim Parlak, Fatmanaz Erun, Zeynep Sena Gökçe ve Melis Sarı’dan oluşan öğrenci grubuyla katılan ilçemiz temsilcisi Cumhuriyet Ortaokulu, tüm rakiplerini geride bırakarak il birincisi olurken; 17 Nisan’da Giresun’da yapılan finalde öğrencilerimize Habibe Ertürk Anlar (Fen Bilgisi), Yücel Eda Erun (Sosyal Bilgiler) ve Hüsamettin Bayram (Matematik) gibi öğretmenler eşlik etti. Temsilcimiz Cumhuriyet Ortaokulu’na yarışma sonunda düzenlenen törenle Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından madalya ve belge takdim edildi.

Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hakan Gökçe, Bilgi Yarışmasında il birincisi olan ve bir kez daha göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi ve okulun tüm öğretmenlerini tebrik ederek, kendilerine yemek ziyafeti çekti. Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu’nun Bilgi Yarışmasında il birinciliğini kazanması, ilçemizde ve eğitim camiasında büyük sevinç yarattı. Tebrikler Cumhuriyet, tebrikler çocuklar, sizlerle bir kez daha gururlandık.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir